Rok bez kozmetiky / A year without makeup

February 12, 2018


Dekoratívnu kozmetiku milujem a pravidelne kupujem. A bodaj by nie, keď nám spoločnosti stále uvádzajú na trh nové produkty s ešte lákavejšími obalmi, ktoré, povedzme si to na rovinu, ťa postrčia produkt si jednoducho kúpiť. 

Keď sa pozriem na moju terajšiu zbierku kozmetiky, ktorú som celkom pred nedávnom zredukovala na polovicu (čítaj o tom tu), stále mám pocit, že toho vlastním veľa. A asi to nebude iba pocit, ale fakt…

Preto som sa rozhodla, že od februára 2018 si jeden celý rok nekúpim žiadnu novú dekoratívnu kozmetiku! V diaľke počujem ako si môj bankový účet vydýchol.

I love makeup. It is hard not to love it when companies are constatntly bringing out new beautiful makeup with even more beautiful packaging (which, truth to be told, sells).

When I look at my makeup collection, which I decluttered a lot from (read more about that here) I still think I own more than I should. Well, I do not think so, I know that.

That is why I have decided to stop buying makeup for a year, starting now. I can hear my bank account shouting “hurray”.


Ale…        /        But...

Pýtaš sa, čo spravím, keď sa mi minie korektor, alebo vyschne špirála? Vtedy si ten produkt samozrejme znovu kúpim. Ide mi ale o to, aby som si zbytočne nekupovala ďalší rúž, keď ich už mám 20, alebo ďalšiu zbytočnú ceruzku na oči. Jednoducho povedané, chcem domíňať to čo už mám a nekupovať produkty, ktoré už mám a nepotrebujem.

Kedy si kúpim ďalší rúž? Keď domíňam tých mojich 20, alebo takto niekedy o rok :)

Chcem si spraviť takýto experiment a zistiť, či som schopná zbytočne nemíňať a ušetriť nejakú tú korunku. Pretože, povedzme si úprimne, dekoratívna kozmetika nie je najlacnejšia a keby sme si teraz každý/á spočítal/a koľko € nám stojí na kozmetickom stolíku, asi by sme to ťažko rozdýchali :)

A nemôžem nespomenúť blogerku Danielu Slávik, ktorá ma tak trošku inšpirovala k tomuto “nemíňaňiu”. Ona vydržala bez nákupov oblečenia celý jeden rok (rešpekt), tak mi to dáva nádej, že aj ja vydržím. Ja aj moje financie ti vopred ďakujeme :)

Disclaimer: Dekoratívnu kozmetiku, ktorú budem recenzovať a zverejňovať na blogu som si kúpila ešte pred týmto výmyslom.

Disclaimer 2: Starostlivosť o pleť si takisto budem kupovať iba tú, ktorá sa mi minie a budem ju potrebovať. 

Are you wondering what I will do when I run out of my concealer or mascara? Well, I will simply repurchase. My point is not to buy product I do not need, because I do not need another lipstick (currently owning 20) nor do I need another eye pencil. Simply said, I want to use up everything I own.

I want to find out if I am capable of not spending for a year and to save some money, because makeup can get very expensive. I do not want to imagine how much money is currently sitting on my vanity. I think the overall sum would make me sick to my stomach.

Disclaimer: The makeup you are about to see me review here on my blog had been bought before I made this decision.
Disclaimer 2: This article applies to my skincare, too.

Well, wish me luck and feel free to join me in my little experiment. See you soon.

Drž mi teda palce a keď tak zapoj sa do tejto výzvy aj ty.
Teším sa na teba pri ďalšom článku,

SimonaYou Might Also Like

6 komentářů

 1. tak to držím palce, nech sa ti to podarí. A možno zistíš, že ešte po roku si nebudeš musieť niektoré produkty dokupovať. :D už sa teším na článok hocikedy v tomto období, kde dáš update ako sa ti to darí/podarilo :D

  Terka Polak Blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mám taký pocit už teraz, že si nebudem musieť kupovať 95% vecí :D :D

   Delete
 2. Tak to držím palce :D já toho mám taky dost a též si nic nekupuji. Jen, když mi dojde řasenka :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem, presne do tej fázy by som sa chcela dostať. Nekupovať očami (lebo pekné balenie) :)

   Delete
 3. Skvely napad. Ja jsem se vrhla na trizeni, a stopka nakupum bude pokracovat :) Patnact paletek stinu, a dira neni ani v jedne :)

  Pribehy z mlhy a eteru

  ReplyDelete
  Replies
  1. Presne! Tak načo nám je potrebných 5 nových? :D

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)