How I turn lazy day into productive one / Ako spraviť z lenivého dňa produktívny

February 26, 2018


It's good to have a lazy day from time to time, but sometimes it actually is better to get up and do something productive. Trust me when I tell you I know how hard it is to beat that laziness, because laziness, sometimes, becomes my middle name. But I've managed to find a few ways how to persuade my body and my mind to be more productive on lazy days so I don't feel I waste my time doing nothing. Here are some of my tips and also a video dedicated to this post (if you're too lazy to read....see what I did there?? :D

PS: You may notice I use the words related to the morning often. That is because I tend to do these things in the morning in order to have a productive day, not just the afternoon or evening. But you do you :)

Je to fajn z času na čas nerobiť absolútne nič, ale niekedy je lepšie prinútiť sa k aspoň nejakej činnosti. Ver mi keď ti poviem, že viem, aké ťažké je poraziť lenivosť, pretože lenivosť je moje druhé meno. Ale už som zistila čo na moje telo a myseľ funguje, a ako ich prinútiť byť trošku produktívnymi aj počas lenivého dňa, aby som zo seba nemala pocit že iba mrhám čas ničnerobením. Tu sú moje tipy.

PS: Možno si všimneš, že často používam slová spojené s ránom. Je to preto, lebo tieto činnosti sa snažím vykonávať hneď ráno, aby som mala produktívnejší celý deň a nie len poobedie, alebo večer. Ale samozrejme, každému to vyhovuje inak :) 


Shower / Sprcha

I am not a morning shower type of gal, but, there are times when I force myself to take a shower in the morning and I never regret it. Never! It just wakes my body up and I stop living like a grub immediately.  

Nie som človek, ktorý by mal rád ranné sprchy. No čas od času sa prinútim jednu takú si dať a nikdy som to ešte neľutovala. Nikdy! Ranná sprcha mi prebudí telo a už sa necítim lenivo.

Hair mask / Maska na vlasy

I do not treat my hair as often as I should, unfortunately. But when is the best time to put some hair mask in? Yes, you guessed it - when you want to turn your lazy day into a productive one. Currently, I am loving the one from Douglas. It leaves my hair perfectly smooth and it is vegan and cruelty free!

O moje vlasy sa nestarám tak často, ako by som mala. Ale kedy si násjť čas na masku na vlasy keď nie počas jedného lenivého dňai? Momentálne zbožňujem masku z Douglas. Zanecháva moje vlasy jemné a navyše je vegánska a cruelty free!

Face scrub / Peeling na tvár

Just kill two birds with one stone here and use your face scrub while waiting for you hair mask to work. I do not know how about you, but cleaning my face wakes me up 100%. And let me tell you, it feels much better when you cannot feel your greasy face you were too lazy to wash in the morning. This way, you are left with squeeky clean baby face and woken up at the same time. Well, I call this a win-win situation.

Zabi dve muchy jednou ranou a použi peeling na tvár zatiaľ čo čakáš, kým ti účinkuje maska na vlasy. Neviem ako ty, ale vždy keď si poriadne vyčistím pleť, cítim sa prebudená na 100%. A poviem ti, že pocit čistej pleti je o mnoho lepší než tá mastnota, ktorú cítiš keď si lenivý/á umyť si tvár. Takto máš čistú pleť a si prebudený/á zároveň.

Delicious breakfast / Chutné raňajky

I have a sweet tooth and therefore I prefer sweet breakfast. If you want to be productive, you should not be bothered by the hungry sounds your belly makes (I am guilty in this one). So, make sure you make yourself a delicious meal that will fill you up.

Mám slabosť pre sladké a preto aj preferujem sladké raňajky. Ak chceš byť produktívny/a, nemal/a by si byť otravovaný/á zvukmi tvojho škvŕkajúceho brucha (stáva sa mi to častejšie než by som chcela). Takže, priprav si raňajky, ktoré budú chutné a zasýtia ťa.

Weekly planning and journaling / Naplánuj si týždeň

I love journaling and writing about my feelings in my little journal. It is relaxing and helpful. If you do not journal, try to organise your week, write down some to-do lists or goals. I love doing that.
So these were my 5 steps I take in order to turn my lazy day into a productive one. What do you do?

Zbožňujem zapisovať si moje pocity do malého zošitka. Je to oddychové a pomáha mi to. Ak ty toto nerobíš, skús si naplánovať ďalší týždeň, spíš si zoznam vecí, ktoré budeš musieť spraviť a nejaké nové ciele. 
Tak toto bolo mojich 5 krokov, ako porazím lenivosť. Čo robievaš ty?

Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona

Pin the picture below to your Pinterest feed:


You Might Also Like

2 comments

 1. Možná až na ten poslední krok bych tyhle činnosti považovala spíš za prokrastinaci než za něco, co udělá můj den produktivním. Určitě je to lepší, než nedělat nic a jen se válet s myšlenkou, že se mi nic nechce, ale dát si sprchu a opečovat si pleť a vlasy je podle mě spíš relax než produktivní činnost.
  Celkově je článkem vědět kus práce :) Líbí se mi, jak máš článek rozčleněný, barva písma hezky odlišuje jazyk a je to psané příjemně, stručně, zároveň nevtíravě. U videa ale pozor na záběry proti světlu a ozvěnu.
  Určitě se sem ráda vrátím podívat na nějaké další tipy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja sa tými prvými krokmi práveže tak naštartujem do niečoho :D
   A ďakujem za rady :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)