Čo treba vidieť v Dubline

January 22, 2018


Byť v Írsku a nenavštíviť ich hlavné mesto Dublin by bol hriech. Preto ti sem spíšem krátky zoznam pamiatok a vecí, ktoré sa tam oplatí vidieť. 
Chcem sa poďakovať Paule, ktorá mi poslala jej odporúčania kam máme s priateľom zájsť, tak tu uvidíte taký mix jej a mojich ‘must see in Dublin’.


1. Guiness Storehouse

Toto bola naša prvá zastávka a asi sa nám páčila aj najviac. Keď si povieš Írsko, tak jedna z prvých vecí, ktorá sa ti vybaví je práve ich slávne čierne pivo Guiness. Určite ti odporúčam zájsť dnu na prehliadku. Pozrieš sa, ako vyzerá proces výroby piva, uvidíš stroje, ktoré v minulosti používali a takisto aj video, ako vyrábajú sudy na pivo. Toto nás s priateľom asi fascinovalo najviac, pretože to bola všetko ručná práca a výsledok sa proste musí považovať za umelecké dielo. V cene lístku máš aj pivo, ktoré si môžeš dokonca sám/sama načapovať. A nie, Guiness sa nečapuje ako bežné pivá :) 

2. St. Patrick’s Cathedral
3. Christchurch Cathedral

Ak zbožňuješ gotickú architektúru tak ako ja, určite ti odporúčam navštíviť tieto dve katedrály. Jednoducho povedané, sú nádherné. Ako zvonku, tak aj zvnútra. 

4. Butler’s Chocolate

Kto by nemal rád čokoládu že? Horká, biela, mliečna…nájdeš tu všetko. Ku každej káve, alebo horúcej čokoláde dostaneš malú čokoládku zdarma. A že je výborná.

5. House of Oscar Wilde

Myslím si, že keby si vyslovene nehľadal/a tento dom, tak ho prejdeš a ani si ho nevšimneš. Je totižto na rohu rušnej ulice.
Chcela by som vedieť, na akej ulici bol v minulosti :)

6. Grafton Street

Ulica plná obchodov a ľudí. Taký hlavný úsek Dublinu, kde nájdeš asi všetko. Ja som si tu nakúpila veci z obchodu Lush.

7. National Wax Museum Plus

Výstava plná voskových figurín. Čo viac ti mám k tomu povedať :)

8. Henry Street

Na tejto ulici nájdeš ďalšie dobré obchody, ako aj Ilac Shopping. Tu sú obchody ako Penney’s, Debenhams atď.

9. Spire of Dublin, alebo po našom Ihla 

Taký ich monument v tvare ihly, ktorý je vysoký 120 metrov. 

10. George’s Street Arcade

Niečo ako blší trh. Nájdeš tu výrobky od výmyslu sveta. Tričká, pohľadnice, šperky, kabelky…

BONUS


11. Dublin Ink

Ak si chceš zobrať z Dublinu pamiatku vo forme tetovania, alebo piercingu, odporúčam toto štúdio. Štýlovo zariadené, štýloví ľudia a piercerka je profesionálna, milá a rýchla. Piercing som mala tak rýchlo hotový, že som ostala veľmi milo prekvapená.

12. GBK Burger

Ak máš rád/rada dobré burgre, určite navštív túto burgerovňu. Vynikajúce jedlo, príjemný personál a krásne a štýlové prostredie. 

Bol/a si už v Dubline? Ak hej, čo sa ti tam najviac páčilo?

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Dublin je už dlouho no mém travel listu, tak snad se poštěstí. V Irsku jsem ještě nikdy nebyla, no a teď cestou na Erasmus se se mnou dal do řeči náhodný spolucestující z Dublinu. :) Tenhle rok mám předsevzetí navštívit 1 zemi, kde jsem ještě nebyla, tak to zní jako super tip.
  http://klaraote.blogspot.gr/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jééj tak to držím palce aby sa ti to podarilo. Dublin je pekné mesto :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)