8 oblastí života, na ktoré sa v roku 2018 chcem zamerať

January 01, 2018


Novoročné predsavzatia. Stavím sa, že každý z nás si aspoň raz v živote jedno dal. A nejeden z nás ho nedodržal. Ja tiež. No tento rok som sa k tomu postavila trochu inak a zamerala som sa skôr na oblasti života, ktoré by som chcela vylepšiť skôr, než na konkrétne záležitosti.

Čo by som chcela v roku 2018 dosiahnuť?


1. blog


Blogovanie ma baví, ale niekedy si uvedomujem, že ho zanedbávam. Tento rok by som si chcela články viac plánovať a venovať ich príprave viac času. Chcela by som zlepšiť dizajn blogu, kvalitu článkov a fotografíí.

2. youtube


Tu platí pomerne to isté čo pri blogu. Chcela by som venovať viac času plánovaniu videí, zlepšiť sa v editovaní (nech to nie je také suché ako doteraz), dávať pozornosť aj thumbnailom a najmä, nahrávať videá pravidelne.

3. instagram


Ak ma sleduješ na tejto platforme, možno vieš, že som takmer všetky fotografie vymazala. Prečo? Nebola som spokojná, ako mi feed vyzeral. Bolo to chaotické, príliš farebné a veľmi často sa tam vyskytovali fotografie, ktoré vyzerali takmer rovnako. Tento rok mám v pláne upravovať fotky tak, aby sa na ne dobre pozeralo, aby mali rovnaký vibe a aby vyzerali dobre pokope (nie len jednotlivo).

4. práca


Mať prácu, ktorá ťa baví je totálny luxus, ale ja dúfam, že sa mi ho podarí dosiahnuť. Možno to nebude ľahké, ale všetko sa dá, keď sa chce.

5. fitness


Pri dokončovaní bakalárky a učení sa na štátnice som prestala cvičiť. Jednoducho som vtedy nevedela vypnúť a každá moja gym session bola odporná. Tak som prestala…
Keď som sa presťahovala do Írska, tak práve v tom meste kde sme bývali žiadna posilka nebola. A v dome takisto nebolo miesto na cvičenie.
Pohyb mi už chýba a neviem sa dočkať toho pocitu, keď opäť chytím činku do ruky.

6. financie


Míňanie peňazí je sranda, ale aj šetrenie je dôležité. Či už na dovolenku, na “prvú pomoc” pri ťažkostiach, alebo na niečo po čom dlho túžim. Rok 2018 bude pre mňa rok, kedy s financiami budem nakladať tak, ako sa má.

7. hobby


Minulý rok som znovuobjavila kreslenie a maľovanie. Skvelo si pri tom oddýchnem a popustím uzdu svojej fantázie. Mám ešte čo zlepšovať a chcela by som sa tomu venovať lepšie a pozornejšie, študovať techniky a naučiť sa preniesť moje myšlienky na papier.

8. ja


Na sebe chcem popracovať najviac. Na tom, ako sa niekedy správam k ľuďom (aj keď každý máme svoj deň blbec), ale aj ako sa správam k sebe. Chcem sa naučiť prijať svoje telo také aké je a nebrať niektoré veci veľmi vážne.

Rok 2018 bude pre mnohých z nás rokom zmien a teraz mám prvýkrát pocit, že tento rok sa toho v mojom živote bude meniť veľa. Ako to vyzerá u teba? Dávaš si aj ty nejaké predsavzatia?

Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona

You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)