What I love about blogging / Čo milujem na blogovaní

December 01, 2017


Veľakrát som čítala tieto články na iných blogoch, ale za tie roky blogovania mi ani raz nenapadlo, že by som ho napísala aj ja. Až do teraz. Nebudem to naťahovať a prejdem hneď k veci, pretože názov článku hovorí sám za seba.

Loads of bloggers have written about this topic before, and I still love reading about it but it never occurred to me that maybe I should write this article, too. Well, up until now…
So what do I love about blogging?


1. komunita / community


Blogerská komunita (tak ako aj všetky ostatné komunity) má svoju pozitívnu aj negatívnu stránku. Ja sa ale zameriam na tú pozitívnu, pretože som sa osobne s tou negatívnou ešte nestretla.
To pozitívne vidím v skupinách na facebooku, kde si blogeri navzájom pomáhajú, radia si a poskytujú konštruktívnu kritiku. A to sa mi na tom blogovaní páči. 

Community of bloggers, for me, is a happy place where people help each other out, give advices and provide constructive criticism. And I like that.


2. využitý voľný čas / free time spent well


A že je využitý produktívne…
Nie je ľahké vymýšľať články, písať ich a ešte aj robiť fotografie k článkom. Ale patrí to k tomu, je to proces a ja si ho vždy veľmi užívam. 

Využívam svoj voľný čas robením niečoho, čo ma napĺňa a baví ma…a nemienim s tým prestať.

And spent productively…
It’s not that easy to come up with ideas for articles, writing them and take pictures to go with the articles. But it’s a part of that blogging process that I enjoy.


3. spoločne strávený čas s priateľom aj inak / time spent with my boyfriend


Ako do blogovania zapadá môj priateľ? Jednoducho. Je to môj osobný fotograf a pomáha mi s fotením outfitov, alebo portrétových fotografií. Bez neho by obsah môjho blogu (fotografie) neboli také dobré ako sú a o 10000% mi uľahčil prácu. Plus, môžem tak s ním stráviť čas aj inak než pozeraním filmov, alebo chodením po obchodoch atď. Opäť máme niečo nové spoločné.

My boyfriend helps me with taking outfit photos and portrait photos for my blogposts. He makes it 10000% easier for me. Plus, we have something new in common and get to spend time with each other doing something different rather than watching movies or shopping.

4. ventil myšlienok / thoughts


Aj ty si mal/a denník, keď si bol/a malý/á? Alebo ho ešte stále máš? 
Ja som ho mala, ale nikdy som rada zapisovala príliš osobné veci. Neviem prečo, ale bolo to tak. Vždy som iba napísala, čo si myslím o danej téme, alebo situácii, alebo čo sa mi proste páči/nepáči. Tak prečo to nehodiť z papiera na internet však?
Blogovaním zo seba dostanem myšlienky, pocity a je to moja forma relaxu.

As I was younger I had my own diary. But when I think about it I never wrote very personal stuff in it. I don’t know why but I just didn’t. 
What I did write about were events or topics that I had something to say to. 
By blogging I get to clear my mind and thoughts and it’s a relax for me.

5. kreativita / creativity


Písanie, vymýšľanie, fotenie = kreatívny proces. Vďaka blogovaniu sa mi moja kreativita stále rozvíja a rozrastá a mne sa to proste páči. 

A čo sa tebe páči na blogovaní? Či už bloguješ, alebo blogy iba čítaš, musí existovať pár vecí, ktoré sa ti na tom páčia.

Writing, creating, taking pictures = creative process. Thanks to blogging my creativity is still evolving and growing.

What do you like about blogging? 

Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona


You Might Also Like

2 komentářů

 1. To máš pravdu. Hlavně u toho využití přítele jako osobního fotografa a pod. Můj přítel také dělá hodně a jsem za to ráda, protože mě v tom podporuje. A volný čas? Co to jde, tak věnuji blogu, ale snažím se taky věnovat to jiným akcím, i když to taky pořád nejde :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ako sa nám podarilo natrafiť na takých obetavých chlapov? :D
   Ja som tiež nesmierne vďačná že mi pomáha :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)