8 things to love about Winter / 8 vecí, ktoré treba na zime zbožňovať

December 11, 2017Zima, zima, zimička...

Krásna atmosféra, biely sneh, hrubé svetre. No nie pre každého zima znie dobre. Niektorí ľudia zimu neznášajú a odrátavajú dni, ktoré ostávajú do jari. Ja som tiež bola tým človekom, ale naučila som sa, že na každom ročnom období je niečo nádherné. 
V tomto článku ti ukážem 8 vecí, ktoré môžeš na zime milovať :)

Oh Winter, Winter…

Beautiful atmosphere, white snow and cozy sweaters. Well, not everybody enjoys Winter. There are people who are anxiously waiting for Summer to come back. I was one of those people but I’ve learnt how to enjoy every single season.
In this blogpost I will tell you 8 things you can really enjoy on Winter.


1. chladné rána so žiarivým slnkom / chilly mornings with the sun shining bright

Nie je nič krajšie ako výjsť z domu do mrazivého rána kedy nefúka, nesneží, neprší, ale silno svieti slnko.

There is nothing more beautiful than walking outta door into a peaceful street when the wind isn't blowing, it’s not snowing but the sun is shining bright yet it still is chilly.

2. svetre a hrubé ponožky / sweaters and cozy socks

Počas zimy ma v ničom inom neuvidíte. Svetre a hrubé ponožky sa stávajú mojim každodenným outfitom, ktorý je ešte k tomu neskutočne pohodlný.

You will see me dressed up in anything but sweaters and warm socks. They become my daily outfit staples and they are super cozy.

3. čaje a horúca čokoláda / tea and hot chocolate

Či už je to jedno, alebo druhé, oboje si rada vychutnám každý večer pri dobrej knihe. A samozrejme oblečená v  pohodlnom svetri a hrubých ponožkách.

I love sippin’ my tea or hot chocolate while catching up on a book. 

4. krb a sviečky / fireplace and candles

Vôňa vonnej sviečky, zvuk praskajúceho dreva a hrejivé teplo, ktoré vychádza z krbu. Predstavuješ si to? Krásne, že?

Smell of a scented candle, crackling sound of wood in fire. Are you imagining it? Beautiful, isn’t it?


5. tmavé rúže / dark lips

Ako milovníčka kozmetiky sa vždy teším, keď môžem opäť vytiahnúť zbierku tmavých rúžov, ktoré sa mi so zimným obdobím proste spájajú. Medzi moje obľúbené farby rúžov na zimu patria burgundy a tmavá mauve. Aké sú tvoje?

As a beauty lover I always look forward to wearing dark lips during Winter. My favourite colours to wear are burgundy and dark mauve. How about you?

6. tulkanie sa / cuddling

Ležať v objatí lásky (napríklad pri tom krbe a v hrubých ponožkách) je úžasné. Ono je to úžasné počas celého roka, ale vždy v zime to nadobudne iné rozmery. 
No, ja som taký cickoš a môj priateľ nie je. Preto vždy urobíme kompromis a je po mojom :D

Laying in bed in your loved one’s arms is just amazing. I mean, it is amazing all year long but it’s just that winter atmosphere that makes it special.

7. pozeranie seriálov / TV series

Vonku sneží, ty sedíš vo svojom hrubom svetri a ponožkách pri krbe a nevieš čo robiť. Tak prečo nezačať pozerať seriál, ktorý máš na zozname už poriadne dlho? Alebo dopozerať už rozpozeranú sériu? 

It’s snowing outside and you’re sitting dressed in your cozy sweater and warm socks and have nothing to do. Then why don’t you start watching a new TV series? Or try to catch up on one you’re in the middle of watching. 

8. domáca medicínka / home remedies

Recept na domácu medicínu, ktorá sa mi už od malička spája so zimou  ste si mohli prečítať tu. Táto medicínka sa vždy pripravuje na zimné obdobie, kedy na nás útočia bacili. 

You can find the recipe for my homemade immunity boosting remedy here. For me, it is just connected to Winter.


A čo si na zime najviac užívaš ty?

What do you enjoy about Winter?

Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Mám zimu moc ráda. Možná asi z toho důvodu, že si bez výčitek můžu sednout na gauč, zabalit se do deky, dát si čaj a celé odpoledne sledovat filmy.
  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. A po zbytok roka to robím s výčitkami, pretože mám iné povinnosti :D

   Delete
 2. Moc hezky napsaný článek! :) Souhlasím s tebou snad úplně ve všem a nad tím mrazivým slunečným ránem jsem se rozplývala zrovna dnes :)

  MIA

  ReplyDelete

Ďakujem za tvoj komentár :)