100% biokozmetika s certifikátom demeter, Die Nikolai

December 25, 2017


Všetci dobre vieme, že starať sa o seba je potrebné zvnútra, ale aj zvonku. A ak sa o seba staráme dobre zvnútra, prečo si zvykneme na seba patlať toľko škodlivých ingrediencií? Veď predsa aj tie sa nám dostanú do tela. Nebojte sa. Na slovenskom trhu sa objavila nová, prírodná kozmetika s certifikátom demeter!

Čo to je demeter?


Demeter je ochranná známka, ktorá sa používa pre označenie produktov biodynamického poľnohospodárstva. Certifikát je udeľovaný až po splnení kritérií ekologického poľnohospodárstva a použitie tejto značky podlieha prísnym kontrolám a podmienkam.

V skratke a jednoducho povedané, keď máš niekde označenie demeter, vieš, že si kupuješ to najčistejšie a najprírodnejšie, čo sa len dá.

Tak to iba tak na úvod aby si vedel/a, s akými pokladmi tu máš čo dočinenia…teda, máme :)

Internetový obchod Prírodný raj (link na web tu, link na facebook tu) mi dal možnosť vyskúšať zopár produktov rakúskej značky Die Nikolai...


Ktoré že to sú produkty?


Čistiace mlieko* nie je produkt, ktorý by som často využívala na odlíčenie očného makeupu. Väčšinou siaham po balzáme či dvojfázovke, ale bola som odhodlaná ho vyskúšať. A že neľutujem! Očný tieň? Bez problému! Špirála? Taktiež bez problému! Odlíčená som bola behom pár sekúnd. Maj ale na vedomí, že vodeodolný makeup ti neodlíči. Čistiace mliečko* je určené pre normálnusuchú pleť. Tento produkt je tiež jemne parfémovaný, ale nie je to niečo, čo by mi vadilo alebo dráždilo oči.

Čistiaci gél* som si zamilovala hneď po prvom použití. Má príjemnú konzistenciu, ktorá na tvári v kombinácii s vodou jemne napení a dokonale odstráni zvyšky makeupu. Naozaj dokonale? Áno. Vatový tampónik mi zostal úplne čistý!
Gél má veľmi jemnú vôňu, ktorú na pleti po umytí nezanecháva. Povedala by som, že toto je najmenej “navoňaný” produkt, takže aj najväčšia citlivka (vrátane mňa) ho môže používať bez toho, aby ju vôňa dráždila.
Čistiaci gél* je vhodný pre všetky typy pleti, pričom odstráni aj nečistoty, ktoré máš na pleti z prostredia.

Medzi môj posledný krok patrí tonizácia pleti. Tonikum* je proste must-have produkt pre každú ženu. Toto tonikum ti odstráni zvyšky produktov, ktoré si použil/a pred ním a pripraví tvoju pleť na nanesenie krému či séra. Tonik má veľmi príjemnú vôňu (priznám sa, že práve ten mi voňal zo všetkých produktov najviac), ľahko kĺže po pleti a dočistí ju.


Po použití týchto troch produktov som mala vatový tampónik úplne čistý a pleť hladkú.
Keďže mám veľmi komplikovanú pleť (čelo a brada sa mi mastia, nos mám suchý a líca normálne), bola som zvedavá, aký pocit budem po použití dei Nikolai mať.
Pleť som nemala začervenanú, nič ma neštípalo, jedine čo, tak po čistiacom géle som mala trošku pocit napnutej pleti. Ale to nie je nič, čo by po nanesení krému nezmizlo.
Čo sa balenia týka, tak kozmetika je balená v sklenených nádobkách, ktoré sú aj ťažké a pôsobia draho a luxusne.

Ako posledný produkt tu mám balzámiky na pery*. Sú malé, chutné a najmä účinné. Balzámiky vyživujú a chránia suché a popraskané pery. Aj napriek zvláštnej konzistencii som si ich veľmi obľúbila. V nádobke sú úplne tuhé, ale akonáhle si ich nanesiete na pery, zmenia svoju konzistenciu na takú akoby olejovú, ale čo je na tom najzvláštnejšie je to, že ich na perách vôbec necítim a nemám potrebu si ich okamžite utrieť (ako pri niektorých iných balzámoch). Pery mi krásne vyživovali a hydratovali.

Musím povedať, že som veľmi rada, že na Slovensku máme už aj takúto skvelú, 100% prírodnú biokozmetiku s certifikátom demeter.

 Produkty kúpiš tu.

Ako sa ti pozdáva táto kozmetika? Vyskúšaš?
Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Páni, od tom certifikátu slyším poprvé, vypadá to úžasně!
  Windy pink style

  ReplyDelete
 2. Na Slovensku máme aj dosť vlastných prírodných značiek. Neviem či vlastnia tento certifikát, ale je ich dosť. Túto značku nepoznám, no určite je skvelá. Ani o tom e-shope som zatiaľ vôbec nepočula, tak sa idem naň pozrieť. Ja zvyknem používať hlavne Weledu, Havlíkovu Prírodní Apotéku a z tých slovenských Dulciu a Naviu.
  Bianka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Máme ich dosť, ale ani jedna nemá tento certifikát. Havlíkovú prírodnú apotéku mám veľmi rada a tiež ju používam :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)