Babičkin jednoduchý recept na posilnenie imunity

November 10, 2017


Zima aj jeseň sú pre mňa obdobia, ktoré dávajú mojej imunite poriadne zabrať. Preto jej rada pomôžem a podporím ju výbornou, domácou medicínou, ktorú mi robievala moja babina.

Je to naozaj jednoduchý recept, ktorý zvládneš pripraviť aj ty. Jediná nevýhoda sirupu je taká, že trvá dlho kým sa pripraví. Ale poviem ti, na dobré sa oplatí čakať.

Takže čo budeš potrebovať?

  • čerstvé čierne ríbezle (ak máš domáce, tak ešte lepšie. Ale pozor, NESMÚ byť zamrazené, pretože vtedy strácajú potrebné vitamíny!)
  • veľa, veľa medu
  • veľkú uzatvárateľnú nádobu


Áno. Naozaj do toho idú iba dve ingrediencie.

A ako sa teda sirup pripravuje?


Čierne ríbezle zalej veľkým množstvom medu do uzatvárateľnej nádoby. Dbaj na to, aby boli všetky ríbezle zaliate medom. Takto pripravenú nádobku (alebo viac) ulož na chladné a tmavé miesto a nechaj ju tam po dobu 6 týždňov. Hej, to je presne tá dlhá doba, ktorú som spomínala.

Po 6 týždňoch si priprav sklenené fľaštičky, do ktorých sirup naleješ. Cez sitko preceď odstátu, 6 týždňovú hmotu a vznikne ti takýto sirup plný vitamínov. Že je to jednoduché? 

A aké je dávkovanie?


Každé ráno si daj 1 polievkovú lyžicu sirupu. Či už na lačno, alebo po jedle, je už na tebe. Sirup má sladkú chuť, takže je dosť možné, že budeš mať nutkanie si dať viac lyžíc. Ale stačí iba tá jedna.

Tak a tu máš vitamínovú bombu, ktorá je jednoduchá na prípravu a pritom je naozaj zdravá. Nezabúdaj, že ho musíš skladovať v chladničke. A ja už iba dodám, že recepty a medicínky našich babiek sú tie najlepšie. Máš aj ty nejaké medicínky od babičky, ktoré využívaš? Podeľ sa o ne v komentoch.

Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona


You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)