Októbrové ciele, alebo čas zmien

October 06, 2017


Mám pocit, že vetičku “tak tento mesiac teda prebehol rýchlo” si hovorím každý mesiac. Či už ho mám nabitý povinnosťami, alebo nie, tých 30/31 dní ubehne ako voda. Ani si nestihnem poriadne uvedomiť čo sa okolo mňa deje a už tu máme nový mesiac. Všetky mesiace sa tak nejako zlievajú dokopy a nebývajú ničím zvláštne. Ale október je pre mňa výnimočný. Nie preto, že by som ho mala obzvlášť rada, ale čakajú ma veľké zmeny, na ktoré sa nesmierne teším a zároveň sa ich bojím. 

Takže, čo ma všetko čaká?


Ako prvé to sú promócie. Áno. Úspešne som ukončila vysokoškolské štúdium (viac som o tom písala tu) a toto už bude len taká oficiálna bodka za všetkým. Vtedy si skutočne poviem že je to za mnou. Že to skončilo.

Okrem toho ma čaká aj psychicky náročný beh po úradoch. Kto to nezažil proste nepochopí. Vybavovanie vecí na Slovensku je neskutočný zážitok. Hneď som si spomenula na rozprávku, ktorú som ako malá pozerávala. Volala sa 12 úloh pre Asterixa a jednou z tých úloh bolo nezblázniť sa na úrade. Myslím si, že to je veľmi výstižná scéna a vyobrazenie, ako to funguje. Veď sa pozrite sami :) 
V skratke - je to na hlavu.

Koncom októbra ma čaká aj veľké sťahovanie. Ako som spomínala už v tomto článku, s priateľom sa chystáme žiť v zahraničí. Toto je jedna z najdôležitejších udalostí, ktoré sa mi za celý môj život stali (respektíve stanú). Letenky už máme kúpené a ja sa strachujem, ako si zbalím celý môj život do dvoch kufrov. 
Okrem toho, že sa nesmierne teším, tak sa zároveň aj veľmi bojím. Je to niečo nové, idem, dá sa povedať, do neznáma. Do inej krajiny. Už budem na všetko sama. Plus, ty sa môžeš tešiť na články zo zahraničia - o živote, o tom, ako to tam chodí a iné :)

A čo som si dala za ciele?


Varenie. Zdravé varenie. Teším sa, ako si budem variť a skúšať nové dobroty. Chcem sa stravovať zdravšie, jesť veľa zeleniny, ovocia a robiť si smoothie. Teším sa, ako si budem nakupovať vlastné potraviny do vlastnej domácnosti. 

Pri zdraví ešte ostaneme, pretože sa chcem opäť začať hýbať. Počas štúdia a prípravy na štátnice som úplne zanedbala cvičenie. Bolo to preto, pretože keď som bola v stálom strese, tak som sa nevedela poriadne uvoľniť, ani sústrediť, tak som sa na to na čas vykašlala. 
Ale už mi to chýba a je čas opäť začať. 

Ako vyzerá tvoj október? Je to obyčajný mesiac, alebo je nabitý udalosťami a povinnosťami?

Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona

You Might Also Like

8 komentářů

 1. No jo, úřady to je kapitola sama pro sebe. Jinak ještě jednou gratuluju k úspěšnému ukončení vysoké :) já teprve za týden nastupuju do prváku, tak snad budu tak úspěšná jako ty. Zdravé vaření je super cíl, asi bych si ho měla taky dát :D

  LENN

  ReplyDelete
  Replies
  1. Držím ti palce a pevné nervy, niekedy ich budeš potrebovať :D
   A ďakujem :)

   Delete
 2. wow ty už si skončila vysokú školu? vyzeráš veľmi mladučko :)) Mimochodom gratulujem k úspešnému ukončeniu štúdia, ja som tiež práve skončila VŠ. Prajem ti nech ti všetky plány vyjdú a teším sa na príspevky zo zahraničia :)

  Desire fashion blog

  ReplyDelete
  Replies
  1. Skončila som iba Bc level, ďalej ma to už neláka :D
   A ďakujem a gratulujem aj ja tebe :)

   Delete
 3. Gratulujem k ukončeniu školy.. tiež by som to už mala rada za sebou :) Želám veľa šťastia v zahraničí - aj ja som sa do toho pustila teraz v rámci Erasmu a bolo to to najlepšie rozhodnutie v živote :) A nech sa ti splnia tvoje ciele - je úžasné mať ich a ešte lepšie si ich plniť! :)
  Caroline

  ReplyDelete
 4. Kam přesně se stěhuješ? Zní to super zajímavě a držím palce! Taky bych jednou chtěla aspoň na chvíli pryč z republiky, ale zjišťuju, že s mým budoucím zaměstnáním je to v cizině docela masakr, takže kdo ví...
  A taky gratuluju k zakončení školy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zatiaľ nechcem veľmi prezrádzať pokiaľ tam nie som :D Ale určo potom napíšem o tom článok :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)