[SK/EN] Ako som začala blogovať / How I started blogging

September 19, 2017


Ak si myslíš, že toto je môj prvý blog tak si na veľkom omyle. Prvýkrát som s blogovaním začala ešte na základnej škole. To sa ale samozrejme blogovaním nedalo nazvať. 

---------------------

If you think that this is my very first blog, you are wrong. The very first time I had a blog was in primary school. But, that cannot be considered as blogging.


Išlo najmä o postovanie fotiek a rôznych obrázkov bez textu a nejakého zmyslu. Ale bol to začiatok.
Vtedy som ešte nevedela, čo blogovanie znamená, čo to obnáša, ani ako to robiť poriadne.
Blog teda časom zapadol prachom a neexistuje.

Druhý pokus o blogovanie nastal na strednej škole. Vtedy som sa do blogovania zamilovala, blogy som vyhľadávala a veľmi rada ich čítala. Chcela som to vyskúšať aj ja. Znova. A inak.
V tej dobe boli populárne rôzne tagy, XY faktov o mne a v podstate také články “o ničom”, ako by som to nazvala ja. 
A aj môj blog vtedy tak vyzeral.
Dlhý život som mu ale nedopriala a blog som zrušila. Nepáčil sa mi ako vyzeral, kam smeroval a ani jeho obsah. Potom som založila tretí blog s názvom “simonazacko”.

---------------------

It consisted of posting photos and pictures from the internet. Yeah, no effort there. I didn’t write anything, neither. But it was a start.
I didn’t know what blogging meant, back then. I didn’t know what it took or how to do it.
So, naturally, the blog stopped existing.

The second time I tried blogging was early in secondary school. That was the time I truly fell in love with blogging. I searched for blogs and I read them and wanted to try writing my own blog, again.
Back then, various tags and XY facts about me and other “meaningless” topics were very popular.
And that is what my blog consisted of. Hey, it was popular, okay?
That blog didn’t last very long. I didn’t like anything about it so I decided to delete it and start over. The latest blog I’ve started writing is called “simonazacko”.


Áno, je to presne ten, ktorý teraz čítate. Teda, aby som to poriadne vysvetlila, toto je blog, ktorý som odvtedy nevymazala a nezačala znova. 
Blog prešiel mnohými makeovermi. Veľa článkov, ktoré som napísala som aj vymazala pretože sa mi hnusili a nebola som s nimi vôbec spokojná. Blog som stihla presunúť na vlastnú doménu a aj ju vrátiť späť na blogger. Prečo? O tom si môžete prečítať tu.
Jedným z dôvodov prečo mi tento blog vydržal je možno aj fakt, že ma v ňom podporuje aj priateľ. A to od úplného začiatku. Pomáha mi s fotkami a vždy bol ochotný mi poradiť.
Počas tejto cesty som zistila kam chcem blog smerovať, o čom ma baví písať a naučila som sa, že aj na fotkách záleží. Nie, nestačí ich iba stiahnuť z internetu (-môj názor. Ak je tvoj iný, je to v pohode).
Ak môj blog čítaš už od začiatku, mohol/a si vidieť ako sa mi menil štýl fotiek a aj samotného písania. Mohol/a si vidieť, ako sa z čisto beauty blogu stal blog osobnejší a taký, kde s tebou zdieľam už takmer všetko. Kúsok z môjho sveta a života. A ja sa teším a som vďačná, že to niekoho zaujíma :)

Ako si s blogovaním začínal/a ty? Aká je tvoja cesta?
Teším sa na teba pri ďalšom článku,
Simona

---------------------

Yes, it’s the one you’re reading right now. But to explain it properly - this is the only blog I haven’t deleted.
This blog had its makeovers over the time - you know, just deleting some articles I hated or didn’t like and it had its own domain for some time (more about that in this blogpost).
One of the reasons I haven’t given up yet is my amazing boyfriend who’s been supporting me from the day one. He always helps me out with photos.
During this journey I’ve realised what I want my blog to be about, what I like to write about and have come to realisation that even photos do matter! (-my own opinion. Feel free to have your own).
If you’ve been reading my blog for some time now, you know that it was beauty blog only. Not anymore. I’ve changed the style of photos and my own writing style. You can see that I share my life with you. A piece of my world. And I’m very happy and thankful that someone cares :)

How did you start with your blog? What was your journey like?
See you next Tuesday,
Simona


You Might Also Like

8 komentářů

 1. Je vidět, že to není tvůj první blog, že máš spousta zkušeností!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem ale skúsenosťami by som to, čo som vtedy stvárala veľmi nenazvala :) :D

   Delete
 2. Já mám za sebou podobnou cestu, taky jsem si první blog založila už na základce a od té doby už psala blogy o všem možném :) Tenhle svůj současnej blog mám přes dva roky a jsem s ním spokojená :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Keď si našla v sebe tú vášeň pre písanie už na základnej škole, myslím si, že ťa tak rýchlo neopustí a blog budeš mať dlhšie než ... omnoho dlhšie ako dva roky :) Držím ti s ním palce!

   Delete
 3. S tým, že záleží na tom aby aj ilustrácie/fotky na blogu boli vlastné záleží, absolútne súhlasím. Tvoja cesta vyzerá tam typicky československy. Alebo aspoň ja poznám veľa našich blogerov a blogeriek, ktorí takto začali. Vrátane mňa :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hej, aj ja si myslím, že väčšina z nás takto začínala. Teda aspoň tu na SR a v ČR :)
   A ďakujem :)

   Delete
 4. Môj začiatok bol síce fajn, no určite roztrasený, bez žiadnej myšlienky a písala som o všetkom. Bola som ešte na základnej škole, keď som si založila môj aktuálny blog a blogovanie ma drží už tretí rok. Bol to môj historicky prvý blog a stále aj je. Za tie roky prišlo veľa zmien. Najväčšia sa uskutočnila asi tento rok v júny, keď som si povedala, že už nechcem byť beauty blogerkou. Nemala som z písania radosť a momentálne sa venujem skôr článkom z každodenného života.
  www.janie-hannagonova.blogspot.sk

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to je skvelé. Myslím si, že človek sa postupne ako píše aj hľadá a ja som takisto z čisto beauty blogu prešla na niečo iné :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)