Veci, na ktoré toto leto nemíňam peniaze

August 09, 2017K letu patrí zábava, oddych, teplo, ale aj zbytočné míňanie peňazí. Keďže sa plánujem odsťahovať a celkovo som si povedala, že chcem narábať s peniazmi viac zodpovedne (haha, že bolo na čase...) rozhodla som sa, že na týchto 5 produktov toto leto neminiem ani cent... alebo sa o to aspoň posnažím...1.      Plavky

Takmer každé leto som začínala honom za novými plavkami, aj napriek tomu, že v skrini som ich mala asi troje. A načo..? Pretože sa mi tie „staré“ okukali? Sama si to neviem vysvetliť.
Tento rok som si teda žiadne nové plavky nekúpila (aj keď sa mi ich veľa páčilo) a úspešne nosím tie, ktoré už vlastním. A nové si kúpim až keď sa mi všetky moje čo mám zničia.

Minuté peniaze: 0 €

2.      Oblečenie

Tu platí to isté, čo u plaviek. Mám doma kopu tričiek a šiat, ktoré pomaly ani nenosím, ale vždy som si „musela“ kúpiť ďalšie. To išlo dosť proti mojej vízii o minimalizme (o ktorý sa stále snažím a písala som o ňom tu) a takisto aj stavu peňazí na účte.
Posledné roky to býva tak, že poriadne leto máme asi 3 týždne z celého júla a augusta a aj tak som si všimla, že som nosila stále to isté – to v čom sa cítim dobre pohodlne. A nič z toho neboli tie „špeci“ kúsky, ktoré som si musela kúpiť.
Bohužiaľ, tu som to veľmi nevydržala a jedno tričko som si vo výpredaji kúpila. Ale iba jedno na leto (a vlastne ho budem nosiť aj na jar a jeseň).

Minuté peniaze: 9 €

3.      Makeup

Letné limitky sa snažím obchádzať oblúkom, aj keď mnohé z nich sú až príliš lákavé. Preto iba radšej slintám pred monitorom a obdivujem, premýšľam, a pýtam sa samej seba:

 • či produkt naozaj využijem,
 • či ho potrebujem,
 • prečo ho chcem vyskúšať,
 • a či náhodou už niečo podobné nemám.

A viete čo? Po rokoch praktikovania týchto, pomenujme to krokmi, som si limitky nekúpila a NEĽUTOVALA. Prečo? Pretože vždy som si aspoň na jednu otázku odpovedala áno. A vtedy sú to zbytočne vyhodené peniaze.
Toto leto som si ale ako odmenu za bakalárku (a preto, pretože som po týchto produktoch pokukovala už od októbra minulého roka!!!) dopriala nový matný rúž (konečne farba akú som hľadala) a rozjasňovač od značky ZOEVA. A tiež neľutujem. Nič také som doma nemala, neboli to limitky, dlho som odolávala a ZOEVA ma svojou kvalitou ešte nikdy nesklamala.

Minuté peniaze: 21,14 €

4.      Drinky

Poznáte to. Idete s kamoškami na kávu, či s priateľom na rande a kaviarne vás začnú lákať svojimi miešanými nápojmi a inými predraženými limonádami. Neosviežia iba vás, ale aj vašu peňaženku. Väčšina drinkov chutí rovnako a na druhý deň si už ani nebudete vedieť spomenúť, aké chuťové rozdiely v nich boli. A limonády si radšej robte doma – vyjde vás to lacnejšie a objemovo toho budete mať za ten peniaz tiež viac.

Minuté peniaze: 0 €

5.      Kúpaliská

Veľa ľudí na kope a predražené občerstvenie. Asi takto by som charakterizovala kúpalisko. Mám šťastie že moja rodina a aj priateľova vlastní bazén, tak nemusím nikam chodiť. Ale pokiaľ sme ho nemali, s kamoškami sme vždy išli radšej k jazeru. Voda a vstup zadarmo – jediné, na čo sme minuli peniaze bolo nejaké to občerstvenie čo sme si kúpili a pripravili doma. Takže ak máte bazén, alebo v okolí máte jazero či priehradu, choďte radšej tam. Zážitky budete mať rovnako skvelé, ale peňaženka ostane plná.

Minuté peniaze: 0 €


Na čo toto leto míňate peniaze najviac a na čo naopak vôbec?

You Might Also Like

16 komentářů

 1. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja som ti omylom odstránila koment :(
   Prepááááč! Sakra :(

   Delete
  2. Uf, ešteže mi chodia aj na email, tak ho sem dávam skopčený:

   "Skvelý článok. Veľmi príjemné si prečítať aj o nemíňaní, nielen o tom, čo má kto nové zo zliav... všakže? Som na tom podobne. Nemíňam na kúpaliská, drinky, oblečenie, ani na knihy... chodím do knižnice alebo si s kamoškou knihy posielame, vodu si nosím so sebou a keďže mám rok bez nákupov, ostáva mi ešte pár mesiacov bez nového oblečenia."

   Moja odpoveď: Knihy taktiež nekupujem, ak sa dá, stiahnem zadarmo, alebo dokonca aj na amazone majú niektoré knihy zdarma pre čítačku Kindle. A k roku bez nákupov poviem tolko: držím ti palce, pretože si myslím, že ja by som to asi nedokázala vydržať :O

   Delete
 2. Ja som na plavky tento rok minula presne 8 eur, totiž to žiadne som nemala :D Ináč som sa vďaka tvojmu článku trochu zamyslela, a rozhodla sa že si dám na míňanie pozor :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. To som rada že môj článok má aj takýto vplyv :)

   Delete
 3. Tak my nejvíc ušetříme tím, že nejezdíme na bazény, ale právě na pískovnu :).
  Beauty by K.

  ReplyDelete
  Replies
  1. To je super! Ani nevieš, koľko tým ušetríš :)

   Delete
 4. No absolútne sa stotožňujem, makeup si zadovážim raz ročne riasenku a ceruzku na obočie, takže je to z mojej strany všetko :D. Kúpaliská nevyhľadávam, v podstate kúpanie ma neláka. Ale na tie drinky a koláče utracam naozaj rada.som taký pôžitkár. Tie peniaze sú na to a rada si urobím radosť :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mňa tiež to kúpanie veľmi neláka, ale keď už, tak radšej doma bazén, alebo to jazero.
   Ja práveže tie koláče a nápoje veľmi ani nemusím :D Nehovorím, raz za čas si tiež dám, ale ja na tom skôr ušetrím ako miniem.
   Každý si robí radosť tým spôsobom, ktorý mu vyhovuje :P :)

   Delete
 5. tak toto je super článok, ktorý by som raz chcela aplikovať aj na seba!

  ale čo sa týka dobu číslo 4... hm, ako drinky samotné veľmi nie. ale keď je leto jediný čas, kedy sa s kamarátkami zo základky a strednej v podstate vidíme, tak je ako bieda odmietnuť stretávku v štýle "prepáč, toto leto nemíňam peniaze", nakoľko nás je okolo 6 slečien z každej skupinky a jediné vhodné miesto, je nejaká kaviarnička či teraska, kde si vychutnávame domácu limču a klábosíme o živote... v tom prípade je v podstate nereálne niečo si nedať. tak isto mám priateľa a stále radi chodíme na rande a limonáda je to, čo máme obaja radi, takže upierať si pekný romantický večer mi príde tiež trošku utiahnuté za hlavu...

  ale inak ako súhlasím, ľudia by nemali tak šialeno podľahnúť ekonomike - zľavy, limitované edície a nové obdobie - nové veci, aj keď sa nám v skrini váľa milión ďalších! :).

  KEJMY ♥.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tento článok nebol myslený tak, že na čo by ľudia peniaze nemali míňať. Je o tom, na čom ja peniaze nemíňam. U každého je tento zoznam úplne iný :)
   My napríklad s priateľom do kaviarní nechodíme, skôr na večeru, takže my míňame zase na jedlo. My sme takí pažroši a tie limonády si skôr robíme doma - domáce mojito je neskutočné :)

   Delete
 6. Já nejvíc tohle léto utrácím asi za oblečení, ale to ostatně každý rok :D nejméně asi za ta koupaliště, tam nechodím, máme doma bazén :D :)

  Lady Lenna

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bazén je skvelý. Súkromie a pohodlie je na nezaplatenie :)

   Delete
 7. Já v létě utrácím nejvíce asi za nanuky a kofolu :D a pak za výlety no :D

  www.double-claire.blogspot.cz | GIVEAWAY o nálepky na notebook

  ReplyDelete

Ďakujem za tvoj komentár :)