Učím sa byť lepším človekom

August 16, 2017


Poslednú dobu som sa začala akoby "pozorovať" a zistila som, že chcem na sebe "popracovať". 23 rokov svojho života som bola (väčšinou) negatívna vo všetkom, ale rozhodla som sa, že sa chcem na veci pozerať inak - pozitívnejšie a hovoriť si, že niečo sa dá, než si povedať že sa to nedá.


Ale je to beh na dlhú trať. To vám poviem. Niekedy ma to stojí veľa úsilia nesklznúť do negativity, inokedy naopak vôbec a raz za čas sa z tej negativity neviem dostať.

Ale tak to má byť. Je to cesta, je to učenie a už len to, že si uvedomujem keď som negatívna je pre mňa obrovský pokrok. Veď nie každý deň bude skvelý a s tým treba rátať. Ale je iba na vás, ako sa k tomu postavíte. Už niekoľkokrát sa mi osvedčilo, že myslieť pozitívne sa oplatí.

Inak, všímate si niekedy ľudí? Namiesto podpory si závidia a ohovárajú sa a namiesto pomoci sa vyhovoria, že sa to nedá. Ale ja chcem byť človek, ktorý podporí, ktorý nezávidí, ktorý pomôže vždy keď môže. Chcem sa na svet pozerať s radosťou a nie cez zamračené oči. Veď život je naozaj krásny a treba si ho užívať. A s úsmevom na tvári to ide ľahšie.

Chcem byť proste lepší človek, ktorý si užíva každý deň a rozdáva pozitívnu energiu okolo seba. Možno tým aj niekoho v okolí “nakazím” :)

Je niečo, čo by ste na sebe chceli zmeniť? A za aký typ človeka sa považujete? You Might Also Like

6 komentářů

 1. Krásný outfit :) také jsem bývala většinu času negativistická a bohužel jsem celkem i teď :D doufám, že se mi to jednou povede změnit :D

  Lady Lenna

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem :)
   Určite sa ti to podarí zmeniť, keď budeš na tom pracovať :)

   Delete
 2. mne sa v jednu chvilu tiez stalo presne toto iste a netvrdim ze som hned z dna na den bola iny clovek ale vela situaciam (tym negativnym) som sa uz vdaka tomuto postoju vyhla :) je to praca ale vyplati sa!
  Ivana xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak to rada počujem :)
   Všetci by sme mohli byť v poho a pozitívni :D

   Delete
 3. Já jsem bývala hodně negativní a pesimistická, ale můj pesimismus mi nikdy v ničem nepomohl a upřímně jsem už toho měla plný zuby.. Teď se optimismu učím a myslím, že zatím úspěšně :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tiež som si to tak uvedomila že keď si pesimista tak to skôr ešte viac ublíži.
   Som rada že sa ti darí a držím palce nech ti to vydrží :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)