5 produktov, bez ktorých sa v posilke nezaobídem, alebo čo je v mojej gym taške

August 02, 2017


O produktoch ako sú mydlo, uterák, slúchatká a iné veci, ktoré sú samozrejmosťou písať nebudem. Ale sú to tieto produkty, bez ktorých cvičiť neodídem, pokiaľ nie sú v mojej gym taške. 1. resistance bands

Odkedy som začala používať tieto resistance bands, moje cvičenie nôh išlo o triedu vyššie. Nielenže si môžete týmto štýlom zacvičiť aj doma, ale ja ich využívam aj v posilke. Či už pri drepoch, hip thrustoch alebo mŕtvych ťahoch, svoje miesto si pri tréningu nôh nájdu. Ten pocit odporu na nohách navyše je skvelý a vy si tak ešte viac spevníte telo a zosilnejú vám svaly.

2. antibakteriálny sprej a utierky

Toto bol pre mňa game changer. Neviem ako vy, ale ja sa pri cvičení aj dosť potím a keď idem domov, nechcem aby mi tenisky a rukavičky zasmradili celú tašku. Preto si vždy vnútro tenisiek a rukavice nastriekam antibakteriálnym sprejom. Nehovorím že vám tenisky prestanú úplne smrdieť, ale je to o 75% lepšie. Vyskúšajte.
To isté platí k utierkam na ruky. Predstavte si čo všetko v posilke chytáte a potom si chytáte mobil, flašu a iné. Fuj, že? Preto si vždy po cvičení, hneď ako prídem do šatne utriem veci týmito utierkami. 

3. proteínová tyčinka

Proteínové tyčinky mám v taške iba tak, že pre istotu. Čo ak prídem do posilky a začnem cítiť hlad? Čo ak som maximálne hladná po tréningu, že nevydržím už ani cestu domov? Nevadí, na to mám proteínovú tyčinku. Len tak, pre istotu :)

4. gumička do vlasov, vreckovky a vložka

Toto sú také ženské samozrejmosti, ktoré som si ale v minulosti často zabúdala. S tou gumičkou sa mi to stáva aj dnes. Preto mám vždy jednu hodenú v gym taške. Vlasy mi pri cvičení proste zavadzajú a musím ich mať v cope.
Vreckovky a vložka sú už iba také menšie doplnky pre ‘prvú pomoc’. Nikdy neviete kedy ich budete potrebovať.

5. hroznový cukor

No a toto je doslova prvá pomoc, ktorú často využívam. Keď sa už cítim slabo alebo nevládzem, tak si dám hroznový cukor, ktorý mi hneď dodá energiu a môžem pokračovať v cvičení.
Hroznový cukor mi odporúčil môj priateľ, ktorý hráva futbal a tiež ho užíva keď nevládze.

Bez ktorých produktov nejdete cvičiť vy? Čo mi ešte chýba v mojej povinnej výbave? :)
You Might Also Like

4 komentářů

 1. Voda. Jediné čo pri cvičení potrebujem. Podľa typu cvičenia ešte aj slúchadlá. :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Voda je samozrejmosť :)
   A slúchadlá pre mňa tiež :D

   Delete
 2. Ja pri cvičení neprežijem bez vody a gumičky :D Skvelý článok! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gumičku som si stále zabúdala, našťastie teraz už menej často, a ďakujem :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)