Ako si spríjemniť ráno v 4 jednoduchých krokoch

July 11, 2017


Viete, ktorá časť dňa je najdôležitejšia? Podľa mňa ráno. Je to tá časť dňa, ktorá vás naštartuje na všetky aktivity a ktorá vás naladí na deň. Ale ako mať príjemné a bezstresové ráno každé ráno? Tu je zopár tipov, ktoré sa mi osvedčili.


1. oblečenie, ktoré si chcete ráno obliecť si pripravte už večer

Koľkokrát sa vám stalo, že ste ráno nestíhali, schmatli prvé nohavice a tričko čo boli po ruke a cez deň sa necítili v tom dobre?
Ako často stojíte ráno pred skriňou a neviete, čo si máte obliecť?
No a teraz si vezmite, koľko času a stresu si ušetríte tým, že si veci pripravíte večer pred. Každý večer, keď viem že ráno niekam idem, si tričko a nohavice prehodím cez stoličku a ráno sa tak nemusím naháňať.
To isté platí aj pre kabelku. Všetky potrebné veci (t.j. peňaženka, perá, žuvačky a iné drobnosti čo v nej nosím) si vložím do kabelky večer pred a ráno do nej iba vložím kľúče a okuliare. Takto mám istotu že na nič nezabudnem a taktiež nemusím rýchlo a v strese prehadzovať veci z jednej kabelky do druhej.

2. vždy vstaňte na prvé zazvonenie budíku

Máte nastavených 5 budíkov? Alebo máte nastavený jeden, ktorý aspoň 3 krát posuniete? Zle.
Toto ja osobne neznášam, pretože to zažívam každý jeden pracovný deň. Ale nerobím to ja. Robí to môj priateľ. Nielenže je unavený a nechce sa mu vstať, ale obťažuje tým aj mňa. Takže, možno si to neuvedomujete, ale okrem svojho rána ho možno trošku kazíte aj svojej polovičke.
Priateľ vstáva väčšinou skôr ako ja a to, že sa 5 krát zobudím na jeho budík, lebo nevie vstať na prvé zobudenie mi vadí. 
Tak odteraz už žiadne odkladanie budíka, ani viacero budíkov nastavených v rozmedzí 3 minút. Hneď vstaňte. Bude vám lepšie, verte mi.
Ak máte s týmto problém, alebo neviete ako si na tento spôsob vstávania zvyknúť, pripravujem pre vás článok ako sa naučiť vstávať skôr. Tam sa s vami podelím o jeden trik, ktorý som si vymyslela a osvedčil sa mi, pretože aj ja som v minulosti praktikovala toto “nezdravé” vstávanie.

3. dobroty hneď z rána

Či už si dáte dobrú kávu, váš obľúbený čaj alebo iba čistú vodu, svoje telo tak pripravíte na deň a zlepšíte si tým náladu.
To isté platí aj o jedle. Čím chutnejšie raňajky, tým viac príjemné ráno. Výhovorky typu “nemám čas si ráno robiť raňajky a ešte si ich aj vychutnať” si tu miesto nenájdu.
Na internete nájdete veľa receptov, ktoré vám ukážu, ako si pripraviť raňajky večer predtým. Napríklad také ‘overnight oats’, alebo chia puding. Ráno namiesto prípravy raňajok si ich pekne vychutnáte. 

4. Hudba uvoľňuje ducha a okrídľuje myšlienky. (Friedrich Nietzsche)

A čo tak si pustiť hudbu hneď ráno a trošku si zatancovať? Preberiete sa a hlavne budete mať dobrú náladu :)

A teraz mi prezraďte, čo zaručí pekné ráno vám? Je to niečo z toho, o čom som písala? Alebo je to niečo čo som vôbec nespomenula?You Might Also Like

8 komentářů

 1. 1,3 a 4 dělám, ale to vstávání na první budík mi dělá velký problém :D vstanu během okamžiku jen když mi do pokoje vletí vosa :D

  http://ladylenna.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. Přesně s těmi budíky mám problém. Vstávám vždy až na ten třetí...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie si sama, väčšinu ľudí čo poznám presne takto vstáva :) Ale všetko sa dá zmeniť a natrénovať. Aj vstávanie na ten prvý :D :)

   Delete
 3. Já mám problém s tím, že mnohdy budík ani neslyším :/ Vstávání rozhodně není oblíbenou částí mého dne.. jediné, co mě dokáže vytáhnout z postele, je myšlenka na kafe, a když je k tomu ještě nějaké sladké pečivo, tak jsem naprosto spokojená :) A já ráda snídám u seriálu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak s tým ja našťastie problém nemám a myslím, že sa mi to ešte ani nestalo že by som budík nepočula.

   Delete
 4. Moc se těším na článek ohledně vstávání. Protože já abych vstala musím mít 10 budíků (ne nedělám si legraci). Mě samotnou to neskutečně obtěžuje a strašně moc bych si přála vstávat dřív a na první budík. Doufám tedy, že mi tvůj budoucí článek bude užitečný.

  Puntíkatá Ellie

  ReplyDelete
  Replies
  1. Človek sa to síce nenaučí hneď zo dňa na deň, ale dá sa to :)
   Dúfam teda, že ti moje rady pomôžu :)

   Delete

Ďakujem za tvoj komentár :)