Čo pre mňa znamená bezchybná pleť a ako ju docieliť?

June 14, 2017


Nadväzujem na tému, ktorú som načala už pred dvomi týždňami a tou je starostlivosť o pleť. V predchádzajúcom článku, kde som napísala 3 rady, ako sa zbaviť aknéhttp://simona-zacko.blogspot.sk/2017/05/3-rady-ako-sa-zbavit-akne.html, som spomínala aj potrebu starať sa o najväčší orgán na tele – pokožku (teraz sa ale zameriavame na tú na našej tvári).

V tomto článku trošku rozoberiem prečo my, ženy, chceme mať krásnu pleť a samozrejme vám aj predstavím produkty, ktoré ja osobne používam.
Akné trpím už iba hormonálnym a to v okolí brady. Tomu sa ale nevyhnem. Viete, ten bloody week
Ale okrem týchto výkyvov sa mi akné už netvorí. A to vďaka staraniu sa o svoju pleť. Poďme ale k prvej časti článku. 


1. Prečo je dokonalá pleť dôležitá?

Sú tri dôvody, z toho dva, ktoré sa navzájom veľmi ovplyvňujú, prečo každá chceme krásnu pleť.

— Sebavedomie —

Sama si pamätám, ako som sa kvôli zlej pleti cítila. Presne tak ako na tom bola moja pleť. Zle.
Vždy som potajme závidela kamarátkam, ktoré problémy s pleťou nemali. Takže presne viem, ako sa človek trpiaci akné cíti.
O dôvod viac zbaviť sa ho.

— Ľudia si ju všimnú ako prvú —

Nebudeme si klamať. Ten kto vám povie, že “ale veď to si nikto nevšimne”, neverte mu. Všimne. Znie to hnusne, ale je to pravda. Ja si tiež na človeku všimnem v akom stave má pleť. Predsa len, keď stojí 50 cm od vás, inak sa to ani nedá.
A tu sa vraciame k bodu číslo 1 – sebavedomie. Ak si uvedomíme že človek, s ktorým sa rozprávame si všimol moju zlú pleť, začne nám to ovplyvňovať sebavedomie.
Na druhú stranu, namiesto toho bullshitu že si to nikto nevšimne, uvedomte si radšej toto. Aj keď si to ľudia všimnú, nebudú to riešiť.
Všimnúť si a riešiť sú dve rozdielne veci. To ale nič nemení na tom, ako sa my cítime. 

— Bonus ako nenosenie makeupu —

Áno. Je to tak. Makeup nemusíte vôbec nosiť. Či už máte akné, alebo nemáte. Ja osobne ho nenosím a má to 3 výhody:
  • rýchlejšie a ľahšie sa večer odlíčim, 
  • moja pleť cez deň dýcha,
  • ušetrím peniažky.
No nie je to skvelé? Ak máte peknú, čistú pleť, naozaj si na ňu nemusíte nič dávať. Tak keď už vieme dôležitosť bezchybnej pleti, poďme na druhú časť článku, kde vám ukážem, ktoré produkty používam a ako ich používam. Možno ich vyskúšate aj vy a tiež budete tak spokojné, ako som ja. 

1. Čistenie

Na očistenie pleti s vodou používam Clean Skin Gentle Cleanser od značky thisworks. Produkt má príjemnú bylinkovú vôňu a jemne odličuje zbytky makeupu. Obsahuje šípkový olej bohatý na vitamín A, ako aj anti-bakteriálny eukalyptus na zjemnenie pleti. Je vhodný pre všetky typy pleti.
Kúpite tu, za 18,60 €.

2. Tonikum

Ďalším krokom je tonikum. Tento Resultime By Collin Paris som začala používať iba nedávno, takže vám nemôžem dať ešte plnú recenziu, ale zatiaľ som spokojná.
Tonikum má príjemnú sladkastú, kvetinovú vôňu (ach, kiežby ste to mohli cítiť) a dočistením pleti ju pripraví na ďaľšie produkty. Kombinuje kolagén s vitamínmi E, A, B5 a stopové prvky pre stále mladý vzhľad vašej pleti.

Kúpite tu, za 16,30 €.

3. Krém na oči

Je to osobná preferencia, ale ja si aplikujem krém na oči ešte pred tým, než si aplikujem krém na tvár. Kiwi Seed Oil Eye Cream od Antipodes vám nebudem predstavovať, pretože som mu venovala celý jeden článok, ktorý nájdete TU.
Kúpite tu, za 30,00 €.

4. Krém na tvár

Tomuto krému sa tiež nebudem venovať, pretože tak ako Antipodes, tak aj First Aid Beauty som venovala celý jeden článok. Nájdete ho TU.
Kúpite tu, za 20,00 $.

Bonus: Olej

Olejčeky na tvár nepoužívam každý deň. Iba vtedy, ak mám pocit že je moja pleť suchšia a potrebovala by určité pozdvihnutie.
Antioxidant Facial Oil Rosehip & Camellia Seed od značky Grown Alchemist (recenzia TU) dodáva mojej tvári potrebnú hydratáciu a čo je najlepšie, ráno na tvári nemám žiadny olejový povlak.
Ako ho používam? Niekedy ho použijem namiesto krému, niekedy ho zmiešam spolu s krémom a niekedy ho nanesiem na krém. Prečo na krém?Pretože olej vlastne uzamkne hydratáciu z krému na tvári a neprepustí ju cez seba.

Kúpite tu, za AU$ 44,95.
Tak už viete aký má pre mňa čistá a bezchybná pleť význam, ako aj produkty ktoré pužívam. Teraz chcem to isté počuť ja od vás, tak mi to prezraďte v komentoch 🙂

You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)