Slovenské prírodné mydlá MusK

May 03, 2017


Kto by nepoznal prírodné mydielka od slovenskej značky MusK, však?
Je pravda, že o prírodnú kozmetiku a najmä tú netestovanú na zvieratách som sa začala zaujímať iba pred nedávnom (lepšie neskôr ako nikdy), no tieto mydlá som na blogoch vídala už dlhšie.

Priznám sa, že ma zaujali najmä svojim sfarbením (veď sa len na ne pozrite), ale keď som sa o nich dozvedela viac, bola som rozhodnutá si ich kúpiť a vyskúšať.
Značka MusK je slovenský výrobok dizajnovo jednoduchých a pritom krásnych a voňavých mydielok na telo. A ja sa teším, že som objavila slovenskú značku, ktorá za to naozaj stojí.
Mydlá som si kúpila na BioBeauty. Tento obchodík odporúčam všetkým a ak máte možnosť navštíviť aj kamennú predajňu v Pezinku, určite tak urobte. Budete sa tam cítiť dobre, budete vo voňavom prostredí a ešte k tomu vám aj ochotne a milo poradia. Ale poďme už k samotným produktom.


MusK – Tajné prianie

Hnedo-ružový dizajn, ktorý ma hneď upútal, nádherná vôňa kvetov a pocit dokonalo čistej pokožky. Presne takto pôsobí tento malý zázrak.
“Tajné prianie je prírodné, ručne robené mydlo vyrobené kombináciou olivového, kokosového a slnečnicového oleja. Je obohatené o kakaové maslo, ktoré má vysoký obsah vitamínu E a antioxidantov.”


MusK – Makovička Vegan

MusK – Makovička je produkt naozaj unikátny. Je to peelingové mydlo, neobsahuje čiastočky soli, ktoré môžu pokožku dráždiť, ale obsahuje peelingové čiastočky v podobe makových semiačok. No nie je to úžasné? Mydlo vôbec nie je drsné, makové čiastočky vám nezostávajú na pokožke a ešte k tomu je na špagátiku, takže so skladovaním nemáte žiaden problém.
“Makovička je prírodné, ručne robené mydlo vyrobené kombináciou olivového, kokosového, slnečnicového oleja a kakaového masla. Mydlo má antibakteriálne účinky, pomáha v boji proti celulitíde a upokojuje podráždenú pokožku. Makové zrniečka obsiahnuté v mydle vám krásne prekrvia pokožku a odstránia jej odumreté časti.
UPOZORNENIE: Esenciálny olej rozmarín sa neoporúča používať počas tehotenstva, pri epilepsii, vysokom krvnom tlaku a pri chorobách obličiek.”


Je pravda, že po použití týchto mydiel som nemala potrebu nakrémovať sa. Moja pokožka nebola napnutá a ani na dotyk či pohľad nepôsobila sucho.
Sila prírody je teda naozaj úžasná a ja som každým dňom viac a viac presvedčená, že nepotrebujeme chemikálie. Veď sa na to pozrite – príroda nám dokáže dať všetko to, čo aj chémia, ale v zdravom pre ľudí a planéte neškodiacom prevedení. A vy ste už skúšali tieto prírodné poklady?

You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)