3 rady ako sa zbaviť akné

May 24, 2017


Pri pozeraní beauty videí a sledovania môjho okolia som si uvedomila jednu vec. Mám peknú pleť. Naozaj. Nemám akné a nemám žiadne nedokonalosti ako napr. jazvy po akné či pigmentové škvrny. Ale nie vždy to tak bolo. Aj ja som mala silné akné.

Ako som sa ho teda zbavila?

Mám 3 tipy, ktoré sa mi osvedčili.

1. každý večer a ráno si čistite pleť

Ak si pravidelne nečistíte pleť, tak začnite. Bodka.
Na aknóznu, podráždenú a citlivú pleť nie je nič horšie ako ísť spať s nečistotami na pleti, ktoré sa nám ešte viac vryjú do pokožky a vytvoria zapálené a bolestivé akné.
A takisto si pleť nečistite obyčajným mydlom. Mydlo vám pleť ešte viac vysušuje, čo tiež nie je dobré.
V drogérii a na internete nájdete široký výber produktov na čistenie pleti, takže si na 100% nájdete taký, ktorý vám bude vyhovovať kvalitou aj cenou.
Ak ste si už pleť očistili napr. penou na čistenie s vodou, tak si následne na vatový tampónik naneste tonikum, očistite pleť a naneste krém.
Ak sa vám stane že máte ten vatový tampónik ešte trošku špinavý, znamená to, že pleť ešte nie je poriadne vyčistená. Takže pozor na to.

O produktoch, ktoré používam na čistenie pleti budem hovoriť v článku, ktorý výjde o cca 2 týždne 🙂
Takže, ak potrebujete inšpiráciu, určite sledujte môj blog.

2. pravidelne navštevujte kozmetičku

Keď som ešte vyzerala ako chlapec v strede jeho puberty (áno, tak zlé moje akné bolo), rozhodla som sa ísť ku kozmetičke. A zo začiatku, kým sa mi pleť nezlepšila, som k nej chodila raz za dva týždne! A neľutujem. Pleť sa mi tak zlepšila, že mi neskôr stačilo ísť raz za mesiac či dva.
Ak návštevu u kozmetičky odkladáte kvôli strachu z bolesti, prekonajte ho a choďte tam. Stojí to za to.
Nebudem vám klamať. Ak máte akné, tak to čistenie u kozmetičky proste bolí. Ale dá sa to vydržať. Ako sa hovorí, pre krásu sa trpí.
Ja odporúčam návštevu u kozmetičky, ktorá používa lekársku kozmetiku. S tou mám veľmi dobré skúsenosti a tie výsledky sú naozaj rýchlo vidno. 

3. pite veľa vody

Klasika. Ktorý takýto článok neobsahuje túto vetičku, že?
Keby na tom niečo nebolo, tak ju nespomeniem.
Aj pri aknóznej pleti je dôležitá hydratácia a to aj zvnútra. To, že pitie čistej vody má mnoho benefitov vieme. Ale na pleť a jej stav pôsobí rýchlo a viditeľne.
Ak pijem málo vody, tak na mojej pleti pozorujem veľa zmien. Zrazu je suchšia, robia sa mi šupinky, mám extrémne tmavé kruhy pod očami a padnuté viečka, nedokonalosti na pleti.
Takže pamätajte. Hydratácia, hydratácia, hydratácia! 

Aké rady, ktoré sa vám osvedčili by ste dali vy ľuďom, ktorí trpia akné?

You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)