[SK / EN] First Aid Beauty - S.O.S pre moju pleť

January 25, 2017


Keď nastáva chladné počasie, moja pleť vždy potrebuje prvú pomoc na ochranu a hydratáciu. A prečo rovno nesiahnuť po rovnomennej značke First Aid Beauty a ich produktoch, ktoré sú vhodné na veľmi citlivú pleť, neobsahujú parabény a nie sú testované na zvieratách? O moju pleť sa dobre starám, tak som si povedala, že tieto povestné produkty vyskúšam.

SKIN RESCUE DAILY FACE CREAM

Ako prvý tu mám denný krém Skin Rescue Daily Face Cream. Balenie je pumpičkové, ktoré ja osobne mám rada pretože je hygienické. Krém neobsahuje žiadnu vôňu, takže aj preto je vhodný aj pre tie najcitlivejšie z vás. Má zvláštnu konzistenciu, akoby na báze vody. Je naozaj ľahký a rýchlo sa vstrebe do pleti. Tento krém som si obľúbila nielen pri rannej starostlivosti o pleť, ale aj pred líčením. Krém je nemastný, nezostáva žiadny film na tvári a ráno pekne pleť zhydratuje.
Aj keď sa na obale píše, že sa môže používať večer, mne osobne nevyhovuje. Večer mi proste nestačí a zanecháva mi pocit napnutej pokožky (proste potrebujem niečo viac hydratačné). No na ráno je skvelý a nemôžem si ho vynachváliť.


ULTRA REPAIR CREAM

Chváliť budem aj druhý produkt, Ultra Repair Cream. Balenie je takisto jednoduché a hygienické v podobe vytláčacej tube. Tento krém používam práve večer a povedala by som, že so Skin Rescue sú také malé opaky. Má trošku hutnejšiu konzistenciu, aj keď stále akoby na báze vody; trošku dlhšie sa vpíja do pokožky a na pleti mi zanechá trošku mastný film. Toto mne osobne nevadí. Večer zbožňujem svoju pleť rozmaznávať rôznymi olejíčkami, takže trošku mastnejší krém mi nerobí problém. Ale viem, že veľa žien toto práve rado nemá. Tak ako Skin Rescue, tak aj Ultra Repair Cream neobsahuje žiadne vône, takže je vhodný aj na citlivú pleť. Po nanesení mi pleť krásne hýčka a hydratuje a vôbec nemám pocit pnutia. Za mňa opäť produkt, ktorý funguje.
Oba krémy sú akoby protiklady, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Tam kde nestačí jeden, druhý zaboduje a naopak. Veľmi chválim hygienické balenia, zloženie bez parabénov, ktoré je šetrné aj k zvieratkám a hlavne fakt, že fungujú. Máte obľúbené produkty z tejto značky, alebo by ste chceli nejaký vyskúšať?


Every time it gets cold in the Winter, my skin needs a little help. So, why not to try the brand that stands for just that – First Aid Beauty – and their products that are suitable for very sensitive skin, are paraben free and are cruelty-free. I always take care of my skin and I always want to try the products that are said to be good.

SKIN RESCUE DAILY FACE CREAM

Skin Rescue Daily Face Cream’s packaging is my jam. It has a little pump which I like as it is more hygienic when you don’t put your fingers in the cream directly. The cream is perfume-free and that is one of the reasons it is suitable for very sensitive skins. It has a different and interesting texture in comparison with other face creams I have ever used. It is watery, very light on the face and it sinks into my skin very quickly.
I feel like I’m using the word ‘very’ really often but it just has to be used. The cream contains a lot of ‘very’-s.
I like to use this face cream in the mornings due to its non-greasy texture, hydrating abilities and the fact that it is good as a base before applying your foundation. Even though, there, on the packaging, is written that you can use this cream in the morning and in the evening, I prefer using it in the mornings only. When I use it in the evening, it just isn’t enough and my skin needs more hydration that this cream can provide. However, I like it a lot in the mornings.

ULTRA REPAIR CREAM

Another face cream, Ultra Repair Cream, is also packaged very hygienic – squeeze tube – which has never failed me. I use this one in the evenings and I’d say that this cream and the Skin Rescue are two opposites. Ultra Repair Cream has a thicker consistency even though it feels a little watery, too; it takes longer for it to sink into my skin and leaves it feeling a little greasy (just a tiny bit, really). Just like the first cream, even this one doesn’t contain any perfumes and is suitable for sensitive skin. This face cream pampers my skin very nicely and I wake up with a fresh and hydrated face.
These creams are totally different, yet complement each other. Where one lacks its abilities, the other one wins and helps and vice versa. I appreciate the hygienic packagings and paraben-free and cruelty-free ingredients, but mostly the fact that the both creams work perfectly. Do you have any favorites from this brand or is there something you’d like to try out?


You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)