[SK / EN] Antipodes Kiwi Seed krém na oči

January 30, 2017


Budem nadväzovať na minulotýždňovú tému – hydratačné krémy na zimu. Tentokrát sa ale zameriam na citlivú časť tváre, ktorou sú oči a očné okolie.

Veľa žien trpí zvýšenou citlivosťou očí a takisto aj pocitom suchého očného okolia. Medzi tieto ženy patrím aj ja a preto hľadanie vhodného očného krému neberiem na ľahkú váhu.

Zaujal ma Kiwi Seed Oil Eye Cream od značky Antipodes. Prečo? Pretože obsahuje:

 • vitamín C zo semienok kiwi,
 • mrkvový olej, taktiež zo semienok,
 • Aloe gél,
 • avokádový olej,
 • mastné a omega kyseliny,
 • a životne dôležité vitamíny.
A ako bonus, je ‘vegetarian approved’, bez vône a má prírodné zloženie.
Poďme ale už ku samotnému krému. 30 ml produktu ma vyšlo na cca 27€. Najskôr sa mi to zdalo veľa, ale keď som krém vyskúšala, vedela som že sa to oplatí. Krém je tak ľahučký, že stačí úplne malá ďobka na celé očné okolie t.j. míňa sa naozaj pomaly a dlho mi vydrží. Takže sa nemusím báť, že o 2 mesiace budem potrebovať nový krém. Vôbec, mám pocit že tento mi vydrží aj rok.

Trošku o produkte…

Ako som už naznačila, tak krém má ľahučkú konzistenciu, ktorá sa veľmi ľahko a jemne nanáša. Nie je mastný, čo sa mi páči, ale zároveň je hydratačný. Moje očné okolie už nemá pocit pnutia a nie je suché ani na pocit ani na pohľad. Toto krém naozaj sľuboval a aj splnil.
Teraz sa ale dostanem k tomu, čo by niekomu mohlo prekážať. Keď si krém nanesiem večer, tak cítim že na očnom okolí mám krém. Nie je to nepríjemný pocit a samozrejme po chvíli to zmizne, ale viem, že niekomu by to mohlo veľmi vadiť.
Ďalej, keď sa ráno zobudím, krém mám stále tam, čiže sa úplne nevpil. Ale aj napriek tomu mám to okolie naozaj zhydratované a vypnuté. Iba na dotyk je akoby trošku lepkavé.
No ak si ho nanesiem ráno s tým, že sa zachvíľu idem líčiť, tak je perfektný. Vôbec nerobí problém s tým, že by sa mi concealer pod oči nanášal horšie alebo sa zrážal. Vôbec. Za čo som rada. Len chcem, aby ste vedeli, že ak sa neplánujete líčiť (alebo si ho dáte na večer), môžete mať aj vy trošku nepríjemný pocit z toho, že ho pod očami cítite.

A výsledok?

Aby som bola úprimná, mne osobne trochu vadí že ho cítim a ráno sa zobúdzam s tým pocitom lepkavosti pod očami, ale na druhú stranu domíňam ho už len kvôli tej sume a kvôli faktu, že spĺňa svoje sľuby. Očné okolie mám naozaj krásne vypnuté a zhydratované.
Aký krém na oči je váš obľúbený?Let’s follow the last week’s topic – hydrating creams. This time, I’ll focus on a gentle area of our faces. Eyes.
A lot of women has very sensitive eyes and eye area. I included. And that’s why I take finding the right one very seriously.

The Kiwi Seed Oil Eye Cream by Antipodes caught my eyes because it contains:

 • vitamin C from the kiwi seeds,
 • carrot oil from the carrot seeds,
 • aloe gel,
 • avocado oil,
 • fat and omega acids,
 • and other vital vitamins.
And as a little bonus, this product is vegetarian approved, without perfumes and has a natural formula.
But let’s take a closer look at this cream. 30 ml of the product costs about 27€. This seemed a little overpriced at first, but it is so light-weight that a little goes a long way, therefore the cream will last you a long time.

A little about the product…

Like I said, the cream is very light-weight that is easy to apply, it is not greasy and it really is hydrating. My eye area is no longer dry. Well, this eye cream really did its job.
However, I’d like to mention some things I’ve found a lot of people might not like.
When you apply the cream at night, you can feel it. It’s like it never sinks into your skin. I mean, it’s not the worst feeling in the world, but it might be a little uncomfortable for you. And then, when you wake up, the cream is still there because it never sinks into your skin properly. It just feels tacky (to the touch).
But, when I apply it in the morning before I put my makeup on, the cream is perfect. It doesn’t make my concealer apply wrong nor it makes it crease during the day. I don’t understand it but it just works.

The result?

To be honest, I kinda don’t like the tacky feeling it leaves under my eyes but, on the other hand, the cream really works. My eye area is firm and hydrated.
What eye cream is your favorite one? Let me know!


You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)