[SK / EN] Little Ondine - zlupovací lak na nechty / Peel off nail polish

December 07, 2016


Koľkokrát sa vám stalo, že ste si chceli vziať červené šaty, ale fialový lak na nechtoch vám k tomu jednoducho neladil? Koľkokrát sa vám stalo, že ste sa s niekým stretli (na koho chcete urobiť dobrý dojem), ale odlúpnutý a zošúchaný lak na nechtoch vyzerá veľmi zle? Mne sa to teda stalo veľakrát. Patrím medzi lenivých jedincov a nebaví ma lakovať si nechty takmer každý deň (pretože viac ako 2 dni mi lak neporušený proste nevydrží). Značka Little Ondine ale prišla s revolúciou v lakovaní nechtov. Lak na nechty, ktorý môžete meniť každý deň bez ničenia nechtov, a ktorý odstránite zlúpnutím. Áno, počujete dobre. Lak z nechtov jednoducho zlúpnete. Ale je to naozaj také skvelé ako to znie?

Značka Little Ondine používa prírodné ingrediencie, ktoré okrem silnej pigmentácie a lesku nepoškodzujú a nevysušujú nechty. Laky sú vyrobené na báze vody, sú bez vône (či klasického lakového zápachu) a odlakujú sa jednoduchým zlúpnutím.
Musím povedať, že práve slová „zlúpnutie“ a „bez zápachu“ vo mne vyvolali nutkanie si lak kúpiť. Má to však svoje „ale“. Poďme si to všetko zhrnúť a začnem pozitívami.
Lak naozaj nesmrdí, čo je podľa mňa asi najúžasnejšia vec čo sa kedy vo svete lakov podarila. Takto si môžem nechty lakovať kdekoľvek a kedykoľvek bez toho, aby som zasmradila celú izbu alebo počúvala môjho chlapa ako sa sťažuje na smrad. Lak sa nanáša jednoducho, aj keď je treba aplikovať dve vrstvy aby bola farba jednotná, schne docela rýchlo, má nádherný lesk (aký mávajú gélové nechty) a výber farieb je tiež veľký. Keď lak zlúpnete, tak nechty vám nezostanú suché ani poškodené, a to zlúpntie naozaj šetrí čas čo sa odlakovávania týka. To by bolo všetko k pozitívam.
K veľkému mínus u mňa patrí malá výdrž v neporušenom stave. Lak mi totižto vydrží maximálne jeden deň. Niekedy iba pol dňa. Ak do niečoho drcnete, tak sa vám lak v momente „zošuverí“, alebo „skrčí“ (ako chcete) a musíte ho teda zlúpnuť a nalakovať znova. Ak sa vám náhodou nestane takáto nehoda, tak už na druhý deň sa vám lak akoby scvrkával z končekov nechtov a už to nevyzerá pekne. Opäť treba lak zlúpnuť a naniesť znova. Ak sa vám stane, že počas lakovania trošku vybehnete na kožičku, lak neodstránite z tej kožičky ako klasický. Nie. Lak sa vám proste zlúpne z celého nechtu, kvôli jeho textúre.
Aby som to zhrnula: veľké plusy sú u mňa „odlakovanie“ a absencia zápachu a mínusy sú, že za cenu 13€ (za jeden lak) proste očakávam že mi vydrží viac ako pol dňa na nechtoch v neporušenom stave. Dá sa povedať že ide o revolúciu v lakovaní, ale nie je dotiahnutá do konca. Ak by značka Little Ondine zapracovala na týchto nedostatkoch, vidím sa ako inú značku lakov nepoužívam. Zatiaľ ostávam pri tomto jednom laku a ďalší si už nekúpim. Máte nejaké produkty od značky Little Ondine? A čo hovoríte na zlupovacie odstránenie?


How many times you wanted to wear red dress but your purple nail polish didn’t match? How often you met someone and your nail polish was all chipped off? Well, it happened to me. Many times.
I belong to the ‘lazy club’ so when I found out that Little Ondine came up with a peel-off nail polish, I was on cloud nine. But, is it really that good?
Little Ondine uses natural ingredients that provide high pigmentation, high shine and they do not dry or damage your nails. Nail polishes are odour-free and you don’t need a nail polish to remove them (you just peel them off off your nails). 
I have to admit that the words ‘peel off’ and ‘odour-free’ were the ones that I listened to the most. Everything has a ‘but’. 
The nail polish is really odour-free that is, in my opinion, one of the greatest things in a beauty world. This way I can apply the nail polish anywhere and anytime I want without making the whole room smell bad. It is easy to apply, however, you have to apply two coats; it dries fairly quickly, it has a beautiful shine to it and the colour range is also great. Once you peel off the nail polish, your nails will not be left dry and damaged. Also, the peel-off method saves a lot of time (and nerves).
The biggest disadvantage, in my opinion, is that the nails don’t stay perfect for a long time. The nail polish lasts in its perfect shape half a day / max one day. If you happen to bump into something, you need to peel the nail polish off and re-apply. Why? Because the nail polish on your nail will get wrinkly (if you know what I mean). Even if you happen to survive the day one, on the second day the nail polish starts to fade and shrink and it just doesn’t look good. If you accidentally apply a little bit of a nail polish on the skin next to you nail, it is impossible to remove just the bits on your skin. The nail polish is like a slime and therefore you will remove it from the whole nail. 
To sum this up, the biggest pros are peel-off method and no odours. On the other hand, for the price of 13€ I expect my nail polish to last longer, not just half a day. I would say that this is a good idea that needs to be just finished. For now, I will not buy any more of the Little Ondine’s nail polishes. Do you have any of their products? And what do you think about peel-off method?


You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)