[SK / EN] Stila 'stay all day' tekuté rúže

November 23, 2016


Rok 2016 (a možno aj 2015) sa dá považovať za boom tekutých rúžov s matným efektom. Zo začiatku ma tento trend vôbec nelákal. Nemala som potrebu kupovať takéto rúže, keďže mi vyhovujú tie klasické. Bola to ale Kylie Jenner a jej Lip Kits, konkrétne farba Posie K, ktorá u mňa vyvolala záujem. Priznám sa, že tomu hypu okolo jej značky som nepodľahla, ale práve naopak, hľadala som dupes od značky, ktorá mi je sympatická a viem, že s ňou budem mať dobrú skúsenosť. Stila Stay All Day Liquid Lipstick v odtieni ‘Patina’ je dokonalý dupe Posie K, takže voľba bola jasná. Tento odtieň putoval okamžite do virtuálneho košíka. Bol to ale ďalší odtieň a dupe Candy K Lip Kitu, ktorý ma potrápil. Stila ‘Caramelo’ bol vypredaný niekoľko mesiacov, kým som mala to šťastie a mohla si kúpiť aj ten. Takto asi začala moja cesta s tekutými matnými rúžmi.
Poďme ale ku konkrétnym produktom. Balenie má jednoduchý dizajn – kombinácia matnej a lesklej zlatej na aplikátore a priesvitná tubička, takže dokonale vidíte farbu rúžu. 3 ml produktu vychádzajú na približne 17 €. 
Po otvorení rúžu vás môže prekvapiť jeho vôňa. Nie je to nič silné čo by vám udrelo do nosa, ale určite je unikátna. Neviem ju k ničomu prirovnať, ale asi najvýstižnejšie je sladká púdrová. Vážne neviem či si dokážete predstaviť takú vôňu, ale verte mi, keby ste ju cítili tak mi dáte za pravdu 😀 Mne osobne voní a neprekáža. Po zachnutí rúžu ju už samozrejme necítite.
Samotný rúž je neskutočne pigmentovaný. Stačí raz prejsť cez pery a máte sýtu farbu. To je výborné, pretože vám stačí jedna vrstva a máte dokonalé pery. Takto sa nemusíte báť že si musíte naniesť viac vrstiev a budete mať odpornú omietku na perách.
Ako každý matný rúž, tak aj tieto trošku vysušujú. Ale stále omnoho menej ako matné rúže od MAC. Ak máte dobrý balzám, tak to pre vás nebude žiadny problém. Na perách sú veľmi príjemné (a to aj vďaka tomu, že vám stačí jedna vrstva).
Výdrž rúžov ma takisto veľmi milo prekvapila. Jedla som nemastné jedlá a pila a rúž sa takmer nikam nepohol. Skôr vytvoril akoby ombré efekt, takže nie je nutné znova rúž aplikovať po každom pití a jedle. Ak som si ale rúž chcela znova aplikovať, druhá vrstva už bola na perách trošku cítiť. Nebolo to však niečo neznesiteľné. Aplikovať ale tretiu vrstvu už neodporúčam. Vtedy by som skôr rúž radšej zotrela a naniesla nanovo. Pri tretej vrstve to už na perách bolo nepríjemné a to ani nehovorím, ako veľmi zle to vyzeralo.
Aby som to zhrnula, som mierne prekvapená ako málo YouTuberiek a blogeriek o tejto značke rúžov hovorí, pretože ja som s nimi spokojná. Za tú cenu dostanete naozaj to, čo môžete očakávať a dávam im 8,5 bodov z 10. Ak sa vám teda páčia farby rúžov od Kylie, ale nechcete z nejakého dôvodu jej značku, Stila je podľa mňa veľmi dobrá voľba.
__________________________________________________________________________________________
This (and maybe previous) year is the year of matte liquid lipsticks. At first, I wasn’t into this trend at all. However, it was Kylie Jenner and her famous Lip Kits that got me interested. Especially her Posie K shade. To be honest, I wasn’t interested in her brand. It was the shade that got me into liquid lips. All it took was to search for the dupes and Stila Stay All Day Liquid Lipsticks came up. For a long time, I’d been wanting to try something from this brand and this was the perfect opportunity. That’s how the shade ‘Patina’ found its way to me. Another dupe of Kylie’s Lip Kit was Stila ‘Caramelo’. That one is a perfect Candy K dupe. And this is how I managed to succumb to the liquid lipstick trend.
Let’s chat a little about the products themselves. The packaging is simple – a combination of matte and shiny gold on the handle and transparent tube so you can see the colour of the lipstick. 3 ml of the product costs approximately 17 €. 
The first thing you notice about this lipstick is its smell. It’s not strong but it definitely is unique. I don’t really know how to describe its smell but it reminds me of sweet powder. I know, I know…. But if only you could smell it, you would think the same. I, personally, like the smell, although, you cannot smell it once the lipstick is dry. 
The lipstick is very pigmented. One coat is enough. That’s amazing because one swipe provides opaque finish without cakeing it on your lips.
As every matte lipstick, these are a little drying, as well. However, MAC lipsticks are way more drying than these two. You’re good to go if you have a good lip balm. They feel very comfortable on the lips.
The longevity of the lipsticks is very good, too. I was surprised when I ate and drank and still didn’t have to re-apply the lipstick. Even when I applied the second layer, the lips still looked good and felt comfortable, as well. However, I wouldn’t recommend applying three coats of lipstick. In this case, I’d rather wipe off the product and then apply it. The third layer didn’t feel comfortable at all and even my lips looked very bad.
To sum this up, I’m a little surprised that YouTubers and bloggers don’t mention these lipsticks so often because I’m more than just satisfied. I would rate these 8,5 of 10. If you want to try some good liquid lipstick, Stila is an excellent choice.You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)