[SK / EN] Prečo zbožňujem smoothies? / Why do I love smoothies?

October 19, 2016


Bohužiaľ, nepatrím k tým šťastným ľuďom, ktorý sa ráno zobudia, pripravia si bohaté raňajky a ešte ich aj s chuťou zjedia. Nie. Ja som pravý opak.
Ráno neraňajkujem, pretože sa mi skôr urobí zle od žalúdka než dobre. Inak povedané, mám problém prehltnúť aj jogurt. Ale na druhú stranu viem, že raňajky sú dôležité. Preto som hľadala rôzne možnosti a prišla som na to, že smoothie je tá cesta, ktorou sa mám vydať. Príprava je jednoduchá, strava je pestrá, dobre sa pije a zároveň zasýti. Veľmi som si obľúbila zelené smoothies s kopou chutného ovocia. Baby špenát je základ a potom pridávam ovocie, na ktoré mám chuť alebo ktoré mám práve po ruke. Medzi moje obľúbené ovocie do smoothies patria jahody, čučoriedky, maliny, ríbezle, egreše a kiwi. A teraz vám poviem info, nad ktorou každý krúti hlavou – neznášam banány (a preto ich u mňa v smoothie nikdy nenájdete). Ale som rada že som “zvíťazila” nad mojím žalúdkom a ráno ho prinútim prijať jedlo. Ako to máte s raňajkami vy?
___________________________________________________________________________________


Unfortunately, I was not one of those people who wake up early to prepare delicious breakfast. I was the opposite. I did not eat breakfast because it made my stomach upset. But I’ve learned about smoothies and let me tell you, my morning looks totally different now! The preparation is quick and easy and it tastes good. I really like green smoothies with a mixture of fruits. Baby spinach is my base for the smoothie and then I add the fruits I feel like eating. I especially love strawberries, berries, raspberries, currants, gooseberries and kiwis. But now I’ll tell you something a lot of people just don’t understand – I hate bananas (and that’s the reason I never add them into my smoothies). But on the other hand, I’m really happy that I’ve managed to force myself to eat in the mornings. What do you ear for breakfast?You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)