[SK / EN] Clinique holy grail products

September 14, 2016


S produktmi Clinique som sa stretla už ako malá v mamininej časti kúpeľne, kam som často chodila a šmírovala, aké poklady sa tam skrývajú. Trvalo mi to ale ďalších 10 rokov, kým som si dva z tých pokladov kúpila.

Ako prvá vzácna časť pokladu bola u mňa ikonická kvetinová lícenka. Dlho som hľadala odtieň líčiek, ktoré by sa hodili k akémukoľvek rúžu a najmä k červenému bez toho, aby sa farby vzájomne bili. Odtieň Nude Pop mi nielen padol do oka, ale aj spĺňa moje požiadavky. Lícenka je dobre pigmentovaná, ale nemusím sa báť, že by som líčka mala výrazné už po jednom nanesení. Dá sa veľmi dobre a pomaly vrstviť, čím dosiahnem intenzitu, ktorú naozaj chcem.
Druhý poklad, ktorý je pre mňa unikátny je City Block – podklad s UV faktorom 25, ktorý môžete použiť pod makeup, alebo samostatne. Má príjemnú vôňu a krémovú konzistenciu, ktorá sa ale rýchlo vsiakne a nezostáva na pleti mastná. Podklad má telovú farbu, ale do pleti sa naozaj vstrebe, takže nemá žiadnu kryciu schopnosť a nezjednotí ani farbu pleti. Ja ho používam namiesto klasického opaľovacieho krému, ktoré sú pre mňa až príliš parfémované a mastné – čo mne na pleti naozaj prekáža. Jedinou nevýhodou je, že produkt má tendenciu sa separovať v tube, takže ho je treba pred použitím zatriasť, aby sa obe zložky produktu poriadne zmiešali.
S produktmi, ktoré som mala možnosť vyskúšať som naozaj maximálne spokojná a City Block bude mojim pravidelne kupovaným produktom.
__________________________________________________________________________________________
The first time I have ever seen Clinique products was in our bathroom. In my mom’s little corner, to be exact. I was curious what a treasure she was hiding there but it took me another ten years to actually buy the treasures myself.
The first treasure I’ve purchased was the iconic flower blush. I was looking for a blush that would compliment any lipstick color, especially the red one. I knew that the Nude Pop was the color I had been looking for for so long. The blush can be layered which is nice, so you don’t end up with two brown cheeks but you are left with a nice and subtle hue.
The second unique product is a City Block – the base with SPF 25 in it. This product you can use by itself or you can use it under your foundation. It smells nice and has a creamy texture which sinks into your skin really fast and doesn’t leave the greasy feeling. It has a color of a foundation, however, it doesn’t cover anything – it really is just a base. I use it instead of the classic sunscreens which are very fragranced and greasy for my liking. The only problem with this product is the fact that you have to shake it before the use because it has a tendency to separate in the tube.
Overall, I’m very satisfied with these products and the City Block base has officially become one of my rode or die products which I will re-purchase.You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)