[SK / EN] Ako na bezchybne vyzerajúcu pleť s paletkami spectrum od ZOEVA

September 28, 2016


Po krásnej a bezchybnej pleti túži každá žena, ale aj keď  sa o tú svoju staráte najlepšie ako viete, nie vždy má tá pleť dobrý deň. Niekedy si jednoducho treba pomôcť troškou dekoratívnej kozmetiky. Tentokrát mi ku kráse dopomohla značka ZOEVA a ich novinky Contour Spectrum Palette* a Concealer Spectrum Palette*, ktoré nájdete na ich stránke Makeup and More pre Slovensko, aj Česko. Ako teda postupujem a čo si o nových produktoch myslím? Určite si nezabudnite pozrieť aj mini tutoriál na mojom YouTube kanále, kde presne vidíte ako som produkty použila. Predsa len, niekedy je video lepšie ako fotky 🙂
____________________________________________________________________________________________
Every woman wants to have flawless skin and even if you take care of yours, sometimes it has its bad days. This time I used ZOEVA products – Contour Spectrum and Concealer Spectrum palettes – to make my skin look good. What steps are required for nice looking complexion? What do I think about new palettes? Don’t forget to watch my mini tutorial on my YouTube channel, as well. You know, sometimes photos are not enough 🙂
Concealer paletka pozostáva z 9 korektorov od bielej až po tmavo-hnedú farbu. Odtiene sa medzi sebou jednoducho miešajú a tak si môžete namixovať vlastný odtieň. Nestane sa vám teda to, že by ste nejaký odtieň v paletke nevyužili. Korektory majú nemastnú, krémovú konzistenciu, ktorá sa doslova roztápa a tak dokonale splynie s pleťou. Na tvári tak nie je vidno žiadny prechod medzi makeupom a concealrom. Pleť je dokonale zamaskovaná a pôsobí bezchybne. Táto paletka o veľkosti 2,6 cm (jeden korektor) sa predáva za cenu 22,99 €. Na rozdiel od klasických krémových concealerov sú tieto vhodnejšie na detailnejšiu prácu akou je “mazanie” očnej linky kde sa nepodarila, rozjasnenie obočia, alebo ak obľubujete techniku líčenia očí zvanú cut-crease.
__________________________________________________________________________________________
Concealer palette contains 9 colors from white to dark brown. You can mix those colors to make your own, unique shade. This is actually something I really like because you will use every single concealer. These correctors are not greasy, are of a creamy texture that melts on your skin and provides natural finish. The palette retails for 22,99 € and the size of one pan is 2,6 cm. These concealers are better for detailed work, in my opinion, such as carving out your brows, erasing messed up eyeliner or cleaning up the cut-crease.


Contour Spectrum až na jeden púder nesklamala (ako sa ďalej dozviete). Veľkosť jedného púdru je 4,2 cm čo je viac než dosť ak to porovnám s pigmentáciou, ktorá je, ako to u ZOEVA býva, vynikajúca. Malé množstvo na štetci vytvorí veľa muziky (alebo v tomto prípade líčenia). Odtiene púdrov v paletke sú vhodné pre najväčšie bledulky, ale aj pre ženy a dievčatá s tmavšou pleťou.
_______________________________________________________________________________________________
Contour Spectrum was not a disappointment, at all (well, 1 powder was, but more about this issue later in this blogpost). The size of one pan is 4,2 cm which, in comparison with the pigmentation of the powders is more than just good. The shades are suitable for very pale skin tones to darker skin tones.


 1. Po nanesení makeupu si musím zakryť tmavé kruhy pod očami. Na to som použila concealer o odtieň svetlejší než je moja pleť, aby som očné okolie zároveň rozjasnila. Ak mám kruhy naozaj tmavé, pod concealer vo farbe pleti nanesiem ešte korektor v lososovom odtieni, ktorý ešte viac zminimalizuje viditeľnosť mojich fialovo-modrých kruhov. Tieto korektory majú krémovú a jemnú konzistenciu, avšak, ja preferujem tie tekuté. Tieto krémové mi zaliezli do vrások v okolí očí, či už som použila produktu viac, alebo menej. Upozorňujem že moja pleť je suchá a takisto aj moje očné okolie je suchšie. Ak máte normálnu alebo mastnú pleť, je možné, že vám budú korektory vyhovovať aj pod oči. U mňa to tak bohužiaľ nie je.
______________________________________________________________________________________________
 1. Under my eyes I used concealer which is one shade lighter than my skin tone to cover my dark under eye circles and to highlight that area. When my dark circles are very visible I tend to use salmon colored concealer to color correct them. However, these correctors crease on me because of their creamy consistency and it doesn’t matter whether I used more or less of the product. My skin is dry and my under eyes are dry, too, but if you have normal or oily skin it is possible these concealers will suit you even under the eyes.


 1. Hneď po nanesení musím concealer zafixovať púdrom, aby sa mi od očami nezrážal a dlhšie vydržal. Ako už viete, korektor mi pod oči nevyhovuje a je tomu tak aj u žltého odtieňu v kontúrovacej paletke. Odtieň na mne nevytvorí efekt rozžiareného očného okolia ale skôr naopak. Takisto mi nevyhovuje ani jeho konzistencia. Štetcom som do púdru musela poriadne zaryť, aby sa mi na púder vôbec naniesol. Toto u klasických púdrov nie je. Tie sú jemnejšie namleté a ľahko sa nanesú ako na štetec, tak aj pod oči. U tohto púdru som po “škrabaní” štetcom v paletke pod oči naniesla úplné minimum a teda som tento nepríjemný proces musela opakovať viackrát a napriek tomu som mastnotu concelaru pod očami cítila t.j. korektor nebol dobre zafixovaný.
______________________________________________________________________________________________
 1. After concealer I used yellow powder from contour palette to set my under eyes and to further highlight them. Unfortunately, this is the other product that doesn’t do it for me. My under eyes look very yellow and its texture is very dry therefore you need to really get in to the powder with your brush to get some product on it which never happened to me before with other regular powders I used for setting my concealer. Even though I went back and forth with the brush into the product my under eyes were never set properly whilst leaving them creamy and creased.


 1. Na čo sú ale korektory naozaj úžasné je maskovanie pupáčikov, začervenaní a iných nedokonalostí na tvári. Vďaka ich krémovej konzistencii a krycej schopnosti sa doslova roztopia na pleti a dokonale s ňou splynú. Na toto sú naozaj skvelé a využívam ich každý deň. A čo je veľký bonus, že v paletke sú 3 odtiene vhodné aj pre bledulky akou som ja (pochopte tak, že v zime používam biely odtieň….nie, nerobím si srandu).
___________________________________________________________________________________________
 1. What I really love these concealers for is covering my blemishes, redness and other imperfections on my face. Thanks to its creamy consistency and pigmentation these correctors melt into your foundation leaving flawless finish. I really love them for this purpose and use them every day. And the biggest bonus is that you can find 3 very pale shades in the palette (understand that I use the white one during the Winter…no, I’m not kidding).


 1. Po kamufláži prichádza na rad zvýrazňovanie čŕt tváre. Ako prvé používam bonzer z kontúrovacej paletky. Odtieň nie je ani príliš tmavý, ani príliš svetlý a viem si predstaviť že dámy s tmavou pleťou by s ním mohli aj kontúrovať. Bronzer neobsahuje trblietky ani perleť a na pleti pôsobí maximálne prirodzene. Vidím sa, že v zime tento bonzer používam a klamem okolie, že som opálená. Naozaj vynikajúci odtieň aj pre bledule.
___________________________________________________________________________________________
 1. After camouflage I like to enhance my features. First, I used the boozing shade that is not really dark and does not contain shimmer or glitter. This powder is totally matte and look natural on my skin.


 1. Po bronzeri si rada tvár aj trochu kontúrujem. Svetlý a najmä studený odtieň kontúrovacieho púdru je jemne namletý, výborne pigmentovaný a ľahko rozotierateľný. Opät jemná a prirodzená farba, ktorá na tvári pôsobí prirodzene a neťahá sa príliš do šeda.
__________________________________________________________________________________________
 1. After the bronzer comes contouring. Light shade with cold undertone is silky, very pigmented and easy to blend. Again, soft and light shade good for pale skins that looks natural and doesn’t have tendency to oxidize to gray color.


 1. Ako posledný krok a produkt použijem perleťový rozjasňovač, ktorý v paletke pôsobí nenápadne, ale na pleti to poriadne roztočí. Highlighter neobsahuje žiadne časti glitrov, ktoré na tvári doslova bijú. Práve naopak – má zlaté perleťové odlesky, ktoré pleti dodávajú zdravú žiaru. Takisto odtieň vhodný pre každú farbu pleti počas celého roka.

ZOEVA sa opäť vytiahla a prekonala sa aj napriek zopár výhradám, ktoré som v článku spomenula. Ale netreba zabúdať že 100 ľudí, 100 chutí a čo nevyhovuje mne, môže maximálne vyhovovať vám a naopak. Ak si od značky ZOEVA kúpite hocičo, sklamania sa báť nemusíte. Veľmi si vážim, že som mala možnosť otestovať novinky medzi prvými a aj napriek niektorým výčitkám produkty používam každý deň, pretože mi v konečnom dôsledku vyhovujú.
___________________________________________________________________________________________
 1. The last step is to highlight with the pearly highlighter from the same palette. Although, it looks very inconspicuously in the pan, on the skin it’s a whole another story. Highlighter doesn’t contain any glitter parts but soft golden pearly reflections suitable for every skin tone.

ZOEVA outdid herself and even though I have some issues with the products I can assure you I use them every day. Don’t forget that what doesn’t work for me may work for you and vice versa. I really appreciate the opportunity to try these products.

You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)