Necítim sa sama sebou...

July 20, 2016


Ráno sa zobudíte a cítite, ako by sa prebudil iný človek. Pozriete sa do zrkadla a vidíte inú osobu. A vo svojom vnútri sa cítite inak. Cítite, akoby vaša osobnosť žila v inom tele. Takto som sa už dlhšiu dobu prebúdzala a cítila ja.

Ako každý človek, aj ja mám na svojom tele časti, ktoré by som chcela zmeniť. Mať väčšie oči, rovný nos, plné pery, pevné nechty, snedú pokožku a tak ďalej. Veď to určite aj sami poznáte. Toto sa bohužiaľ nedá zmeniť (aspoň nie bez zásahu doktorov) a s tým som sa aj zmierila. Naučila som sa páčiť sa samej sebe taká aká som a na môj asymetrický nos a menšie oči som sa naučila pozerať ako na niečo, čo mňa robí mnou a čo ma robí výnimočnou.

S čím som sa ale nezmierila a zmieriť ani nechcem je môj vnútorný pocit, ktorý posledné dni mám. Je to presne taký pocit keď nič nerobíte, iba leňošíte, jete nezdravo, celý deň takmer presedíte a nemáte vôbec žiaden pohyb. Takto som posledné mesiace žila. V jedno ráno som sa zobudila a povedala si, že ak existuje niekto kto to dokáže zmeniť, tak som to ja. Spomenula som si na časy keď som chodila pravidelne do posilky. Spomenula som si na skvelý pocit vyčerpania aký som mala po cvičení. Spomenula som si na to, ako zdravšie a plnšia energie som sa cítila. Spomenula som si na to, ako som začala dostávať komplimenty od známych že vyzerám lepšie. S týmto pocitom motivácie som si aj povedala, že už nebudem dlhšie čakať a že už je čas na zmenu. Aby som sa opäť cítila vo svojej koži a aby som sa konečne cítila dobre!

Aj keď skvelý pocit vyčerpania sa po posilke vždy dostavil, mňa to zdvíhanie činiek proste nebaví. Pár mesiacov som to vydržala, ale priznám sa že ak nie som prinútená, tak tam nechcem ísť. Nešla by som tam s dobrou náladou ani s chuťou cvičiť a vtedy by to bolo aj tak naprd cvičenie. Na druhú stranu, v mojom vlogu z dovolenky v Grécku ste si mohli všimnúť, že som tam cvičila aj jógu. A to ma naozaj chytilo. Tak som si povedala prečo tomu nedať šancu? Veď čo môžem stratiť? Ten čas, ktorý venujem samej sebe? Čas, ktorým robím niečo pre moje zdravie? Nie! Nemám čo stratiť! Tak som si kúpila karimatku, obliekla si pohodlné oblečenie, našla skvelý youtube kanál a pustila sa do toho. A aké sú moje pocity? Cítim sa plnšia energie. Cítim sa dobre lebo robím niečo pre moje zdravie. Cítim sa ako nový človek. Človek, ktorý nie je lenivý a ktorý má podporu a pochvalu aj od svojej športovo založenej polovičky. Ale čo je hlavné, už sa nezobúdzam s pocitom že v mojom tele nie som ja a že v zrkadle vidím inú osobu. Už som to ja.You Might Also Like

0 komentářů

Ďakujem za tvoj komentár :)