Minútka v Londýne

March 30, 2016


// DAY 1
Lietadlo nám letelo skoro ráno na letisko Stansted v Londýne. Let, ktorý nám ukrátil jeden milý ukecaný steward prebehol v poriadku a docela rýchlo. Dokonca aj vybavovačky na letisku prebehli rýchlo. Celé šťastné že sme už v Londýne sme si kúpili lístok na autobus, ktorý nás mal doviezť do centra Londýna, kde sme bývali (area 2). Na Victoria’s Station sme prišli okolo obeda a už nás čakalo iba to najľahšie – trafiť domov. No, mysleli sme si že je to to najľahšie. Všetky domy a ulice vyzerali rovnako. Našťastie tam bolo veľa ochotných ľudí, ktorí nám poradili a ukázali cestu. Keď sme konečne dorazili domov, kufre sme si hodili do izby a vybehli sme do najbližšieho Tesca kúpiť si obed. To sme mali aspoň v pláne, keby ale to Tesco nebolo vybrakované! Doslova. Schmatli sme posledné mrazené špagety carbonara. Nič extra, ale najedli sme sa. A to bolo hlavné. Po „výdatnom“ obede sme si dali malého šlofíčka, ktorý nás ešte viac unavil ako prebral. So sebazapieraním sme sa donútili postaviť sa na nohy a ísť sa prejsť po okolí. Ani nie 10 minút od domu sme mali Temžu, tak si viete predstaviť ako blízko toho centra sme bývali. Po krátkej prechádzke sme sa vrátili domov, kde sme počkali na kamarátkinu sesternicu a tá nás zobrala na večeru do pubu (neviem ako inak to nazvať- reštaurácia to nebola) blízko jej domu. Dali sme si obrovské a sýte domáce kuracie burgre s hranolkami. K jedlu ste mali automaticky nápoj v cene, čo je super, aj keď výber bol tým pádom trošku obmedzený. A áno, jedlo je tam drahé v porovnaní so Slovenskom, ale myslím si, že každý kto cestuje to očakáva a keďže je na dovolenke, tak si aj dopraje.// DAY 2
Na tento deň sme sa asi tešili najviac. Nákupy na Oxford Street! Po raňajkách sme s plnými kreditkami a prázdnymi kabelkami utekali na najbližšie metro, kde sme si dobili Oyster kartičky. Keď chcete po Londýne cestovať mestskou dopravou, musíte tieto kartičky mať, inak ste nútení ísť všade peši, alebo drahými taxíkmi. Autobusom sme sa doviezli na zastávku Marble Arch, ktorá bola pár metrov od našej vytúženej Oxford Street a hneď sme sa rozbehli do najbližších obchodov akými boli Primark, Forever 21, River Island, Topshop, Urban Outfitters, American Appareal a samozrejme aj Victoria’s Secret. Keď sme sa podvečer vrátili domov, rýchlo sme do seba nahádzali kúsok jedla a už sme sa obliekali do clubu. Malá zaujímavosť – ak nemáte na sebe šaty / sukňu a vysoké topánky, tak vás do clubu ani nepustia. A poviem vám, podpätky nechcem vidieť ešte veľmi dlho! Ale keby ste chceli, tak na toaletách sa predávali aj žabky a aj voňavečky. Do clubu sa oplatí ísť skoro, pretože do 22-hej hodiny majú ženy vstup zadarmo a po 22-hej hodine sa ceny vstupu pohybujú od 10-20 libier. Z clubu sme sa ako veľké dámy odviezli slávnym čiernym taxíkom.


// DAY 3
Po ťažkej noci sa nám aj ťažko vstávalo. Našťastie sme na tento deň toho nemali naplánované veľa. Iba nakupovať. Alebo skôr “donakupovať”. Znova sme išli na Oxford Street a pobehali po obchodoch, ktoré sme nestihli deň predtým. Na večeru sme sa zastavili v Pizza Hut na chutnú pizzu, ktorú sme si odniesli aj domov.
// DAY 4
Pondelok bol pre nás dňom pamiatkovým. Dali sme si oddych od nákupov a išli sme sa popozerať po Londýne a jeho krásach. Začali sme rannou prechádzkou a kávou v Hyde Park, v Čínskej štvrti sme sa zastavili na sushi, boli sme sa pozreť v obrovskom obchode M&M cukríkov, prešli sme sa po Piccadilly Circus, ktoré je známe svojimi svetelnými reklamami a nakoniec sme sa prešli ešte popri Temži až k London Eye. V tomto bode nás už tak boleli nohy, že sme sa rozhodli ísť domov a spať.

// DAY 5
Keďže sme ešte neboli spokojné s množstvom vecí, ktoré sme si nakúpili, rozhodli sme sa nenehať to tak. Metrom sme sa odviezli do nákupného centra Westfield, kde sme si konečne nakúpili podľa nášho gusta. Zastavili sme sa tam aj na obede. Ja som si dala čínske vajíčkové rezance s kuracím mäsom, ale musím povedať že u nás na Slovensku ich robia lepšie. Asi po 3-4 hodinách nákupov sme sa vybrali domov. Nákupné tašky sme hodili do izby a vybrali sme sa na Chelsea Bridge, ktorý bol od nás 5 minút chôdze. V noci je krásne vysvietený a viem si tam predstaviť aj krásne prvé rande (alebo aj päťdesiateštvrté ;). Po prechádzke sme si na večeru objednali pizzu od Domino’s. Bola to najviac mňam pizza, akú som kedy mala.


// DAY 6
Tento deň bol naším posledným dňom v Londýne. Na rozlúčku sme sa vybrali pozrieť do Camden Town, kde niekedy žila Amy Winehouse. Camden Town má svoje čaro a atmosféru, ktorá sa mne veľmi páčila. Obchody boli všetky ladené do punkového štýlu, piercingové štúdio bolo na každom kroku a budovy boli veľmi špecificky “zdobené”, takže ste hneď vedeli čo sa tam predáva. Zastavili sme sa aj na trhu, kde to voňalo vynikajúcim jedlom, pričom každý predávajúci vám ponúkal aby ste ochutnali. Takže sa dvakrát prejdete po trhu a ste najedení zadarmo. Hneď z Camden Town sme si išli pre kufre, ktoré sme mali plné a namierili sme si to na Victoria’s Station odkiaľ nám išiel autobus na letisko. Na Bratislavské letisko sme prišli krátko pred pol dvanástou v noci, kde nás už čakal môj chlap, ktorý nás odviezol domov a tým sa naša Londýnska babská jazda oficiálne skončila.
_______________________________________________________________________________________
I’m back home from London. It was an amazing trip! If you’d like to read about every single day I was there just use the translator, please. 
You Might Also Like

0 komentářů